• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3891-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تاثیر 70 درصدی بزرگراه شمالی بر ترافیک کرج/فاز اول سال 98 افتتاح می‌شود

شهردار کرج با بیان اینکه راه اندازی این بزرگراه، ترافیک را از مسیرهای داخلی شهر کرج به اتوبان منتقل می‌کند، اذعان داشت: خودروهایی که قصد تردد در مسیرهای تهران کرج به قزوین را دارند پس از فعال شدن بزرگراه شمالی، بدون ورود به شهر کرج، وارد اتوبان شده و این امر ضمن کاهش ترافیک، کاهش زمان تردد را به همراه خواهد داشت .

به گزارش ایسنا منطقه البرز به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، اصغر نصیری با اعلام اینکه بزرگراه شمالی یکی از مهمترین و ارزشمندترین طرح‌های ترافیکی شهر کرج است افزود: راه اندازی این پروژه نقشی بسیار موثر در کاهش ترافیک کلانشهر کرج ایفا خواهد کرد .

نصیری افزود: احداث 28 کیلومتر از ادامه مسیر اتوبان همت با توجه به گذر از شهر کرج، به شهرداری این شهر واگذار و کوشیده شده است به رغم همه محدودیت‌ها و ضعف‌های مالی و درآمدی، کوچکترین خدشه و خللی به روند تاسیس آن وارد نشود .

وی با بیان اینکه راه اندازی این بزرگراه، ترافیک را از مسیرهای داخلی شهر کرج به اتوبان منتقل می‌کند، اذعان داشت: خودروهایی که قصد تردد در مسیرهای تهران کرج به قزوین را دارند پس از فعال شدن بزرگراه شمالی، بدون ورود به شهر کرج، وارد اتوبان شده و این امر ضمن کاهش ترافیک، کاهش زمان تردد را به همراه خواهد داشت .

به گفته نصیری، با این اقدام آلودگی هوا که امروزه یکی از بزرگترین معضلات پیش روی کلانشهر کرج است نیز تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد .

این مسئول، زمان بهره برداری از فاز نخست طرح که شامل 6 کیلومتر از مسیر است را بیان و عنوان کرد: هم اکنون کار به صورت 2 شیفت در حال انجام است و انتظار می‌رود فاز نخست آن که از پل بیلقان تا بلوار جمهوری را شامل می‌شود، اوایل سال 98 به پایان برسد .

شهردار کرج، تصریح کرد: در مسیر احداث فاز اول با مشکل خاصی روبرو نیستیم و ضمن اینکه تمامی تملکات این بخش انجام گرفته، هزینه‌های پیمانکار و سایر امور مربوط به پروژه را تامین کرده‌ایم .

نصیری اذعان داشت: راه اندازی فاز اول پروژه، تاثیر 70 درصدی در کاهش ترافیک خواهد داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: