• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3991-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

کمبود آب لزوم استقرار صنایع کم‌آب‌بر را ضروری‌تر می‌کند

رییس هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به کمبود آب در کشور بخصوص با روند بارندگی‌های امسال گفت:  لزوم برنامه‌ریزی صحیح در خصوص مصارف صنایع بیش از پیش وجود دارد بر این اساس باید در جهت ارائه الگوهای خاص برای استقرار صنایع کم آب بر با مزیت بالا حرکت کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، صادق نجفی در دیدار با استاندار البرز که یکشنبه(24 دی ماه) انجام شد، گفت: طرحی در وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ایجاد 450 هزار شغل به صورت ضربتی تهیه و تدوین شده که بر اساس تقسیم بندی صورت گرفته حدود 80 هزار شغل در مجموعه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی تعریف شده است.

وی با تایید شرایط ویژه البرز و ضرورت استثنا قرار گرفتن این استان در ممنوعیت شعاع 120 کیلومتر ادامه داد: البرز استانی مهاجرپذیر است و هر میزان شغلی که ایجاد می‌شود با حضور مهاجران همچنان کمبود وجود دارد بنابراین باید در راستای ایجاد و استقرار نواحی صنعتی اهتمام ویژه ای داشت.

نجفی با بیان اینکه در نواحی صنعتی بتدریج تعداد واحدهای صنعتی کوچک و تخصصی ایجاد می‌شود که در نهایت منجر به پویایی، ماندگاری و رونق روستاها خواهد شد گفت: با توجه به گزارش‌های ارائه شده از زمان حضور دکتر نجفی رتبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید البرز، از بیست و هفتم به اول کشور رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: