• شنبه ۳۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5091-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

رشد 105 درصدی صادرات از استان البرز

استاندار البرز به وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی استان اشاره و اعلام کرد: در این مدت 25 هیئت سرمایه‌گذار خارجی در البرز حضور یافته‌اند، صارات استان نیز در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 105 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمدعلی نجفی در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان نظرآباد که صبح شنبه (30 دی ماه)با  حضور معاون اول رئیس جمهور انجام شد گفت: امروز چند طرح تولیدی با سرمایه‌گذاری 330 میلیاردی بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

نجفی افزود: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرایی شده و برای  هزار و 880 نفر ایجاد شده کرده است.

وی در ادامه از استقرار بیش از 3 هزار و 500 واحد صنعتی در استان البرز خبر داد و خاطرنشان کرد: البرز در تولید و صادرات مواد غذایی و دارویی رتبه نخست را از آن خود کرده است و این از امتیازات استان است.

استاندار البرز با بیان اینکه البرز هشتمین استان دارای واحدهای صنعتی فعال در کشور است ادامه داد: البرزد ر سال 95 چهارمین و در تابستان 96 پنجمین استان بیکار کشور بود اما در چهار ماه گذشته این استان برای بهبود وضعیت اشتغال به نخستین استان پرداخت کننده تسهیلات رونق تولید تبدیل شده است.

 وی اضافه کرد: در این مدت 721 میلیارد تومان تسهیلات به 532 واحد صنعتی پرداخت شده است، این تسهیلات تثبیت و ایجاد 16 هزار شغل را به ارمغان آورده است.

وی با بیان اینکه تا شهریور امسال فقط 29 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده بود گفت: این رقم در چهار ماه گذشته به 432 میلیارد تومان رسیده است.

استاندار البرز در پایان به وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی استان اشاره و اعلام کرد: در این مدت 25 هیئت سرمایه‌گذار خارجی در البرز حضور یافته‌اند، صارات استان نیز در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 105 درصد رشد داشته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: