• شنبه ۳۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5191-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

البرز هفتمین پایگاه صنعتی کشور است

وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از معضلات اساسی واحدهای تولیدی را نرخ سود بالای بانکی عنوان و اعلام کرد: واحدهای تولیدی با نرخ سود 23 درصد با مشکل مواجه می‌شوند و بازدهی واحدهای پاسخگوی این میزان سود نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمد شریعتمداری در مراسم افتتاح واحد تولیدی مواد غذایی در شهرک صنعتی نظرآباد که صبح شنبه(30 دی ماه) با حضور معاون اول رییس جمهور انجام شد گفت: صنعت کشور با همه محدودیت‌ها روند رو به رشد خود را ادامه داده است.

شریعتمداری افزود: رشد صدور مجوزهای تاسیس نشان از میل به سرمایه‌گذاری در کشور دارد به طوری که امسال 23 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌ایم.

وی در ادامه به وضعیت واحدهای تولیدی کشور اشاره و اعلام کرد: 50 درصد از واحدهای تولیدی کشور با ظرفیتی بیش از 50 درصد فعالیت دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: استان البرز نیز هفتمین پایگاه صنعتی کشور به شمار می‌رود و سال گذشته در این استان هزار و 256 پروانه بهره‌برداری جدید صادر شده است.

وی ادامه داد: البرز طی چند ماه گذشته از رتبه 27 پرداخت تسهیلات رونق تولید به رتبه اول کشور ارتقا یافته است.

این مسئول در ادامه یکی از معضلات اساسی واحدهای تولیدی را نرخ سود بالای بانکی عنوان و اعلام کرد: واحدهای تولیدی با نرخ سود 23 درصد با مشکل مواجه می‌شوند و بازدهی واحدهای پاسخگوی این میزان سود نیست.

وی افزود: بر همین اساس انتظار می‌رود کاهش نرخ بهره متناسب با تورم در شورای پول و اعتبار مطرح شود.

شریعتمداری یکی از مشکلات استان البرز را مستثنی نشدن از شعال 120 کیلومتر عنوان و اعلام کرد: البرز نیز باید با رعایت الزامات زیست محیطی مانند قم از شعاع 120 کیلومتری مستثنی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: