• جمعه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-293-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

جوان‌هایی که تلاش می‌کنند آینده‌شان را دور نریزند

اولین رویداد استارتاپی پسماند و محیط زیست با عنوان «آیندت رو دور نریز» از روز چهارشنبه چهارم بهمن در خانه استارتاپ باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شده و تا  جمعه ششم بهمن  ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، در اولین رویداد استارتاپی پسماند و محیط زیست جوانان مستعدی با ایده‌هایی بکر حضور دارند که نیازمد «حمایت» هستند. حمایتی که اگر انجام شود می‌تواند در ایجاد آینده‌ای بهتر برای شهر و کشورمان بسیار موثر باشد.

یکی از تیم‌های شرکت کننده در این رویداد استارتاپی تیم «آبیاری هوشمند» است.

این تیم ایده‌ای ناب دارد که به باغدار این امکان را می‌دهد علاوه بر صرفه جویی ۷۵ درصدی در مصرف آب، از طریق گوشی تلفن همراه درختان را آبیاری و وضعیت را کنترل کند.

سعید سبزعلیان عضو تیم آبیاری هوشمند با اشاره به اینکه طبق آمار سال ۹۵ وزارت نیرو ۹۰ درصد مصرف آب در بخش کشاورزی بوده است، خاطر نشان کرد: با تجاری سازی ایده آبیاری هوشمند ۴۰ تا ۷۵ درصد آب مصرفی بخش کشاورزی کاهش خواهد یافت.

وی بیان کرد: از طریق این روش می‌شود علاوه بر کنترل آبیاری، دما و رطوبت و همچنین میزان تابش نور را نیز برنامه ریزی و کنترل کرد، با چند کشاورز صحبت‌های اولیه انجام شده و ظرف چند روز آینده این ایده به صورت آزمایشی پیاده سازی خواهد شد.

سبزعلبان با مثبت ارزیابی کردن اولین رویداد استارتاپی پسماند و محیط زیست و رقابت تیم‌های شرکت کننده، گفت: ایده‌های بسیار خوبی در اولین رویداد استارتاپی پسماند و محیط زیست حضور پیدا کرده‌اند که در صورت توجه می‌توانند آینده‌ای بهتری را برای شهر و کشورمان بسازند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: