• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-1790-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

گزارش ایسنا از جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران

سرمای بی‌سابقه‌ای در راه است/افت فشار گاز قطعی است

شورای هماهنگی مدیریت بحران استان البرز برای بررسی وضعیت دستگاه‌های خدمت‌رسان به منظور مقابله با بحران احتمالی ناشی از موج سرمای پیش رو، امروز شنبه هفتم بهمن تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، حسین تقی نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، با بیان اینکه شرکت گاز البرز از 2 سال  پیش تاسیس شده است گفت: اما تاسیسات ما سابقه‌ای 30 ساله دارد.

لزوم ارتباط با مردم

تقی‌نژاد افزود: 3 ایستگاه تعدیل فشار برای توزیع سالانه 5 میلیارد مترمکعب گاز مورد نیاز استان البرز تاسیس شده اما به دلیل اینکه هر 3 ایستگاه خارج از استان البرز است نمی‌توان در مواقع ضروری برداشت مناسب داشت و همین باعث شده تا در شمال و غرب کرج همواره افت فشار داشته باشیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با این وجود اما در این 2 سال هیچ قطعی گازی در کرج نداشته‌ایم ولی 42 درصد از شبکه‌های ما تحت حفاظت از زنگ قرار ندارد و احتمال ترکیدگی هست.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز خاطرنشان کرد: با سرمایی که در هفته جاری فرا خواهد رسید افت فشار گاز در استان قطعی است بنابراین توصیه می‌شود ادارات 1 ساعت پیش از تعطیلی وسایل گرمایشی را خاموش کنند.

این مسئول بر ضرورت ارتباط با مردم از طریق رسانه‌ها در این ایام تاکید و اعلام کرد: از صنعت، معدن و تجارت نیز درخواست داریم برای جلوگیری از قطع گاز مناطق مسکونی اگر قرار بر قطع گاز واحدهای صنعتی شد همکاری لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: آمادگی لازم برای برقراری جلسه اضطراری در وضعیت بحرانی نیز باید وجود داشته باشد.

11 ماشین سنگین برای باز نگه داشتن راه‌های طالقان

در ادامه مصطفی فراهانی فرماندار طالقان با اشاره به آمادگی برای باز نگه داشتن راه‌های این شهرستان گفت: طالقان 300 کیلومتر راه دارد و ما برای باز نگه داشتن این راه‌ها 11 ماشین سنگین در آماده باش داریم.

فراهانی با بیان اینکه هنوز بارش سنگینی در طالقان رخ نداده است گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی در شهرستان در رابطه با موج سرما وجود ندارد.

حسن مدیرروستا معاون خدمات شهری شهردار کرج نیز در این جلسه گزارشی وضعیت شهرداری برای مقابله با بحران ناشی از سرما ارائه و اعلام کرد: 11 دستگاه لودر، 16 دستگاه گریدر، 9 دستگاه نمک پاش، 154 کامیون و کامیونت، 22 دستگاه بابکت و هزار نیروی عملیاتی و خدماتی در آمادگی هستند.

راه‌های روستایی البرز شرایط مطلوبی ندارد

خسرو ارتقائی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز نیز در این جلسه با بیان اینکه در برخی مناطق استان به خصوص طالقان شرایط مطلوبی در حوزه راه روستایی وجود ندارد گفت: بارها بر این موضوع تاکید شده است و راه روستایی باید در این زمینه اقدام کند.

وی با بیان اینکه احتمال در راه ماندن مسافران عبوری از راه های البرز در ایام پیش رو وجود دارد افزود: در نظر گرفتن مکان های اسکان اضطراری ضروری است.

اگر گاز قطع شود مصرف برق 3 برابر خواهد شد

ناصر اسکندری مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز نیز با بیان اینکه پیک مصرف برق استان در تابستان امسال به 1310 مگاوات رسید گفت: در حال حاضر مصرف برق استان 950 مگاوات است.

اسکندری افزود: اگر قطع گاز در منطقه ای رخ دهد مصرف برق 3 برابر خواهد شد و مشکلاتی ایجاد می کند، بنابراین لازم است در این زمینه مراقب بود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: