• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-493-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تجاری‌سازی به معنای خصوصی‌سازی موسسه رازی نیست

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در نشست هم اندیشی با اعضای هیئت علمی، مدیران و کارشناسان موسسه، رویکردهای کلی، اهداف و چشم اندازهای آتی را ترسیم کرد.

  به گزارش  ایسنا منطقه البرز به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در نشست هم اندیشی رئیس و معاونان موسسه با اعضای هیئت علمی، مدیران، روسای بخش‌ها و کارشناسان موسسه رازی با برشمردن چشم انداز، ماموریت‌ها، اهداف و رویکردهای کلی موسسه، خواستار همگرایی، همکاری، رعایت اخلاق و انصاف، تلاش مضاعف، مسئولیت پذیریری و زنده کردن امید و ایجاد نشاط و پویایی در موسسه شد.

وی با اشاره به برنامه معاونت‌های مختلف موسسه، از معاونان خواست برای دستیابی به این اهداف بکوشند و گفت: رویکردهای کلی این موسسه، درونگرایی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، برونگرایی و توجه به بازارهای بین المللی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است که در برنامه تمام معاونت ها لحاظ شده است.

اسحاقی، حفظ تولیدات جاری موسسه، توسعه دانش فنی فرآورده های جدید، مرجع شدن در زمینه کیفیت، حمایت از پژوهش‌های خروجی محور و ثروت آفرین، ایجاد شبکه تحقیقات با دانشگاه‌ها و مراکز ملی، بین المللی و بخش خصوصی، پیش بینی بیماری‌های آتی و انجام تحقیقات کاربردی برای تولید واکسن های مورد نیاز، ایجاد شبکه آزمایشگاه‌های موسسه، تجاری سازی فناوری‌های جدید، شناسایی فناوری‌های مورد نیاز بازار و توسعه صادرات را از برنامه های موسسه عنوان کرد.

رئیس موسسه رازی در ادامه این نشست، با اشاره به ابلاغ سند تجاری سازی محصولات موسسه رازی تصریح کرد: با توجه به جایگاه این موسسه، تجاری سازی هیچ گاه به معنای خصوصی سازی رازی نیست بلکه تولید استراتژیک و تحقیق همچنان در این موسسه حفظ خواهد شد.

وی گفت: در این سند به خصوصی سازی موسسه رازی اشاره نشده بلکه حداقل تولید تا حصول اطمینان از ثبات در بخش خصوصی مورد نظر است.

رئیس موسسه رازی کار تیمی را لازمه موفقیت این مجموعه بزرگ دانست و با تاکید بر نیاز موسسه به تشکیل اتاق‌های فکر در حوزه های تحقیقات  R&D ، دامپزشکی و تولیدی یادآور شد: عملکرد صادقانه، شفاف و خارج از بازی‌های سیاسی، افزایش اثربخشی، نوسازی، چابک سازی و توجه به اولویت‌های بنیان ساز و آینده ساز موسسه از موارد مهم مورد توجه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: