• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-491-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

سکونت ۹۰۰ هزار البرزی در مناطق حاشیه ایاستاندار البرز با بیان اینکه طی ۴۰ سال گذشته جمعیت روستایی کشور ثابت مانده است گفت: اما در استان البرز این جمعیت کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز ، محمدعلی نجفی در هفدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن در استانداری البرز برگزار شد  با بیان اینکه از فردا به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی وارد می شویم گفت: دهه فجر امسال در استان البرز ۲۲۸ پروژه با ۲ هزار ۹۰۸ میلیارد  تومان سرمایه‌گذاری به بهره برداری خواهد رسید.

نجفی یکی از ویژگی های خوب پروژه های امسال را حضور بخش خصوصی عنوان و اعلام کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از مجموع سرمایه‌گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی صورت گرفته ایت.

وی خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال سعی داریم در همه شهرستان های استان حاضر شویم.

استاندار البرز در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت اجتماعی و جمعیتی استان اشاره و تصریح کرد: بین ۷۰۰ هزار تا ۹۰۰ هزار البرزی در مناطق حاشیه ای شهرها زندگی می کنند یا با مشکل مواجه هستند.

وی ادامه داد: جمعیت روستایی کشور طبق آمار موجود از ۴۰ سال گذشته تا کنون ۲۰ میلیون نفر ثابت مانده اما جمعیت روستایی در البرز در این مدت کاهش یافته است.

این مسئول افزود: جمعیت شهری کشور نیز از ۱۵ میلیون نفر به ۶۰ میلیون نفر رسیده است.

نجفی در ادامه با اشاره به وضعیت البرز در اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در مجموع عملکرد در اقتصاد مقاومتی خوب است اما آمارها باید به روز شود تا مورد بررسی قرار گیرد ، پروژه زیر ۷۵ درصد پیشرفت در استان دیگر معنا ندارد.

وی در پایان گفت: در زمینه رونق تولید نیز تلاش خوبی صورت گرفته اما هنوز با سهم خود فاصله زیادی داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: