• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1692-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

دبیر شورای عالی امنیت ملی:

درآمد نفتی نباید صرف هزینه‌های جاری شود

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر لزوم خودداری از مصرف درآمد نفت در بودجه جاری کشور گفت: درآمدهای ارزی باید به سمت سرمایه‌گذاری مولد و پایدار برود.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، علی شمخانی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های مهم اقتصادی استان البرز در چهارمین روز از دهه فجر در جمع خبرنگاران گفت: فرصت‌های مهم ما در حوزه اقتصاد قرار دارد که این فرصت‌ها تحت تاثیر چالش‌های مهمی چون تولید و اشتغال پایدار قرار گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه فعال کردن ظرفیت‌های عظیم اقتصادی در کشور به ترکیب مدیریت نسل اول انقلاب با دانش و انگیزه نسل جوان نیاز دارد افزود: بخش خصوصی واقعی و مولد، موتور شتاب دهنده اقتصاد کشور است.

شمخانی استان البرز را یکی از قطب‌های مهم اقتصاد کشور عنوان و اعلام کرد: ظرفیت و استعداد زیادی برای کارآفرینی، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان البرز وجود دارد، این طرفیت‌ها باید با حمایت بیشتر از بخش خصوصی بالفعل شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه با تاکید بر لزوم خودداری از مصرف درآمد نفت در بودجه جاری کشور گفت: درآمدهای ارزی باید به سمت سرمایه‌گذاری مولد و پایدار برود.

وی افزود: در همین راستا تسهیل فعالیت بخش خصوصی واقعی از منابع صندوق توسعه ملی تاکنون از برنامه‎‌های محوری دولت برای رونق تولید و ایجاد اشتغال بوده است.

شمخانی در ادامه به نقش نهاد عالی امنیت ملی در بسترسازی برای امنیت اقتصادی اشاره کرد و گفت: این کار با تکیه بر حفظ حقوق فعالین اقتصادی و ایجاد ساز و کار برای ریشه‌کنی مفاسد اقتصادی و رانت‌های مختلف انجام می‌شود.

این مسئول در پایان بر نقش نسل جوان و تحصیل کرده در مقابله با چالش‌های کشور اشاره و اعلام کرد: مسیر بالندگی و توسعه با رفع موانع و مشکلات موجود طی خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: