• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7690-5
  • خبرنگار : 58001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

رئیس کل دادگستری استان البرز:

دولت شرایط ازدواج و اشتغال جوانان را توامان فراهم کند

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: برای ترویج ازدواج باید پیگیری و اجرای سیاست‌های حوزه اشتغال و ازدواج توسط دولت با توجه به شرایط کشور به صورت توامان پیش رود تا امکان ازدواج فراهم شود.

به گزارش ایسنا منطقه البرز به نقل از دادگستری استان البرز، احمد فاضلیان در آیین تکریم ازدواج تشکیلاتی کارکنان دادگستری استان البرز گفت: با اینکه امر ازدواج به یک ضرورت تبدیل شده است ولی متاسفانه به دلیل شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی که جامعه امروز با آن دست به گریبان است سن ازدواج بالا رفته و این سنت نبوی دچار مشکل شده و درصد ازدواج‌ نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است.

وی متذکر شد: برای ترویج ازدواج باید پیگیری و اجرای سیاست‌های حوزه اشتغال و ازدواج توسط دولت با توجه به شرایط کشور به صورت توامان پیش رود تا امکان ازدواج فراهم شده و گرایش جوانان برای تشکیل زندگی مشترک افزایش یابد.

عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز با اشاره به اینکه یکی از زمینه‌های مهم برای سلامت دستگاه قضایی این است که شرایطی فراهم شود تا همکاران مجرد بتوانند در سن مناسب ازدواج کنند گفت: تجربه ثابت کرده است تزویج، تعهدات طرفین نسبت به خودشان و مجموعه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند را افزایش می‌دهد و با افزایش راندمان کاری به سلامت اداری کمک می‌کند.

وی افزود: با توجه به این تجربه، تلاش شده است که این سیاست در مجموعه دادگستری کل استان البرز با ایجاد انگیزه‌های تشویقی تقویت شود و ازدواج‌های درون تشکیلاتی مورد تشویق قرار گیرد.

فاضلیان با تاکید بر اینکه یکی از مأموریت‌های مهم معاونت فرهنگی دادگستری استان البرز فراهم‌سازی بستری سالم برای ازدواج همکاران است گفت: در این راستا ارائه مشاوره به همکاران و مردم استان در قالب طرح «همسان‌گزینی» می‌تواند مثمر ثمر باشد.

وی در ادامه با تاکید بر ترویج ازدواج آسان و ارائه آموزش‌های لازم برای افراد در آستانه ازدواج تصریح کرد: زندگی مشترک فراز و نشیب‌های فراوانی دارد که شاید در بادی امر چندان نمایان نباشد اما با آغاز زندگی مشترک این سختی ها خود را نمایان می‌کند که با تکیه بر علاقه و عشق واقعی این موانع، برطرف می‌شود.

فاضلیان اضافه کرد: صبر لازمه زندگی مشترک است و زوجین نباید انتظار داشته باشند  همه امکانات مادی در همان ابتدای زندگی فراهم شود؛ اکثر افرادی که زندگی مشترک دچار مشکل می‌شوند به این دلیل است که بدون برنامه‌ریزی و در نظر گرفتن واقعیات، زندگی خود را آغاز می‌کنند در حالی که با داشتن بینش کافی نسبت به آینده، صبر و گذشت و صداقت می‌توانند به خوبی زندگی مشترک را مدیریت کنند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه حفظ زندگی مشترک مهم‌تر از تشکیل آن است گفت: وجود اختلافات فرهنگی و سلیقه‌ای در ابتدای زندگی امری طبیعی است که با شناخت کافی و آگاهانه طرفین نسبت به هم این فاصله‌ها کمتر می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: