• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1892-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

امام جمعه کرج:

پیش از انقلاب اسلامی دین در حاشیه بود

امام جمعه کرج در خطبه‌های این هفته نماز جمعه  به وضعیت مردم به ویژه در بخش اقتصادی اشاره و خاطرنشان کرد: 75 درصد مردم ما مطالبات اقتصادی دارند، از همین رو دشمن سعی کرد این موضوع را بستری برای شورش و تحت تاثیر قرار دادن وحدت و امنیت جامعه قرار دهد، اما این نقشه با هوشیاری مردم نقش بر آب شد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج به فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در هفته پیش رو اشاره و با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با خیزش الهی و مردمی یک رژیم فاسد را سرنگون کرد اعلام کرد: این انقلاب با راهنمایی دین اسلام، الگویی جدید براساس اصل «نه شرقی، نه غربی» برای استقلال سیاسی و اجتماعی به دنیا معرفی کرد.

حسینی همدانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نگرانی سران کشورهای استکباری را به دنبال داشت افزود: دین تا پیش از انقلاب ایران در حاشیه بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی، تحولات ناشی از دین را در جهان شاهد بودیم.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران برای نظام سلطه تبعات زیادی داشته است گفت: بر همین اساس سعی کردند با قوانینی انقلاب ایران را محدود کنند اما با این وجود گرایش زنان به حجاب یا ساخت مسجد در سراسر دنیا بیشتر شده، مطبوعات دینی افزونتر و برچسب حلال نیز به یک رویه تبدیل شده است.

امام جمعه کرج ادامه داد: ایران برای تحقق اهداف انقلاب هزینه کرده و مردم نیز پای این نظام ایستاده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه دشمنان با افزایش تهدیدات خود سعی در استحاله و از بین بردن نظام اسلامی را دارند گفت: استکبار با استفاده از رسانه‌های خود به ویژه فضای مجازی به دنبال ناچیز جلوه دادن موفقیت‌های ما و مایوس کردن مردم هستند.

حسینی همدانی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته به وضعیت مردم به ویژه در بخش اقتصادی اشاره و خاطرنشان کرد: 75 درصد مردم ما مطالبات اقتصادی دارند، از همین رو دشمن سعی کرد این موضوع را بستری برای شورش و تحت تاثیر قرار دادن وحدت و امنیت جامعه قرار دهد، اما این نقشه با هوشیاری مردم نقش بر آب شد.

وی با بیان اینکه غیراقتصادی نشان دادن مطالبات مردم یک شیطنت برای برداشت جناحی از خواسته‌های مردم است افزود: حضور همیشگی مردم در صحنه‌های مختلف، توطئه‌های داخلی و خارجی را خنثی کرده است.

حسینی همدانی اعلام کرد: در راهپیمایی 22 بهمن امسال دشمنان خارجی و مزدوران بزدل داخلی حماسه عظیم مردم در سراسر کشور را خواهند دید.

نماینده ولی فقیه در استان البرز خاطرنشان کرد: این حضور همیشگی مردم بوده که انقلاب را آسیب‌ناپذیر کرده است، مردم و علما از انقلاب به بعد پای کار بوده‌اند.

وی با اشاره به تلاش‌های دشمن برای ناامید کردن مردم اعلام کرد: تمام دستاوردهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی و دفاعی باید برای مردم بازگو شود.

امام جمعه کرج در ادامه خاطرنشان کرد: امروز نابدوی اسرائیل به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و در سراسر جهان مردم به خوی وحشی اسرائیل پی برده‌اند.

حسینی همدانی با اشاره به مواضع رئیس جمهور در خصوص توان موشکی کشور نیز تصریح کرد: رئیس جمهور در این موضوع موضع خوبی گرفت و لازم است از این موضع تشکر کنم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: