• پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-791-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز:

توزیع 2 هزار تن مرغ دولتی برای تنظیم قیمت در البرز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: تولید کنندگان بخش کشاورزی باید سعی کنند تولیداتشان قابلیت رقابت با محصول مشابه خارجی را داشته باشد.

سید مجید موسوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا  منطقه البرز  ضمن تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخل کشور گفت : ما باید به گونه‌ای رفتار کنیم که افراد سرمایه‌گذار در بخش‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی  به آینده سرمایه‌گذاری خویش امیدوار باشند و بدانند که تولیدات آنها در بازارهای داخلی با قیمت مناسب فروش خواهد داشت.

وی افزود : تولیدکنندگان ما نیز سعی کنند، تا هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی، محصولات مورد نیاز کشور را تامین نمایند و تولیداتشان قابلیت رقابت با محصول مشابه خارجی را داشته باشد تا رغبت برای مصرف کالاهای خارجی از بین برود و یا ضعیف‌تر شود.

موسوی خاطر نشان کرد : ما باید استفاده از محصولات تولیدی بخش کشاورزی را در جامعه فرهنگ سازی کنیم و در همین خصوص سازمان جهاد کشاورزی البرز از چند سال پیش مصرف چای خارجی و پذیرایی با میوه‌های وارداتی را در سازمان ممنوع کرده است.

وی بیان کرد : با تولید محصولات سالم در بخش کشاورزی می‌توان انگیزه مصرف کالاهای خارجی را  در کشور در بین آحاد جامعه از بین برد و مردم را به سمت مصرف تولیدات داخل کشور هدایت نمود.

موسوی به فعالیت‌های سازمان در سال 96 و ایام تعطیلات نوروزی اشاره و اظهار کرد : در راستای تعدیل قیمت‌ها و تنظیم بازار کالاهای اساسی در طی سال 96 مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز اقدام به توزیع بیش از سه هزار و 300 انواع برنج به قیمت مصوب دولتی ، دو هزار تن مرغ منجمد داخلی با تاریخ مصرف بالا در سطح استان ، 450 تن تخم مرغ جهت تعدیل قیمت بازار ، 330 تن گوشت گرم گوسفندی ، 70 تن گوشت گوساله منجمد در مناسبت‌های مختلف  (ماه رمضان ، ماه محرم و .......) توزیع نموده است.

وی اضافه کرد : در راستای تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال 96 و نوروز 97 نیز مقدار دو هزار تن پرتقال تامسون شمال و 900 تن سیب درختی جهت مصرف ایام نوروز برای استان تهیه گردید که قسمت عمده ای از آن در بین مردم توسط غرفه‌های ایجاد شده توزیع گردید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: