• پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-891-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ترویج سبک زندگی غربی گلوی کالای ایرانی را می‌فشارد

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر فردیس اظهار داشت: ترویج سبک زندگی غربی گلوی کالای ایرانی را می‌فشارد و بیکاری جوانان در شرایطی به چالشی فراگیر تبدیل شده که ثروت‌ها و سرمایه‌های ملی عمدتاً در مسیر خریداری اجناس و برندهای خارجی هزینه می‌شوند.

ملیحه اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز با بیان اینکه نقدهایی به کیفیت، قیمت، بسته بندی، بازاریابی و خدمات پس از فروش برخی کالاهای ایرانی وارد است اما در عین حال نمی‌توان ظلمی که به تولیدگران داخلی روا شده است را نیز انکار کرد، بیان داشت: شبکه‌های ماهواره‌ای سال‌هاست که مرغ همسایه را برای افکار عمومی غاز جلوه می‌دهند و زنجیره‌ای از عوامل دست در دست هم داده اند که کالای ایرانی توانی برای رقابت با کالای خارجی نداشته باشد.

وی افزود: متاسفانه تولیدگران داخلی به دلیل تحریم‌های ناعادلانه غربی‌ها امکان مناسبی برای ارتباط با بازارهای جهانی را نداشته‌اند و بسیاری از کارخانجات و واحدهای تولیدی به دلیل عدم تامین قطعات مورد نیاز یا فقدان دانش فنی به ورطه تعطیلی و رکود کشیده شده اند که نامگذاری حکیمانه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی توجهات را به سمت رفع مشکلات و دغدغه‌های آنها جلب نموده است.

عضو شورای اسلامی شهر فردیس در ادامه با تاکید بر اینکه اعتماد به کالای ایرانی جلوه‌ای از اتحاد و انسجام ملی را به تصویر می‌کشد و بستر خودباوری و پیشرفت تولیدکنندگان داخلی را فراهم می آورد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه دولت محترم بخشنامه‌های خوبی برای ممنوعیت خریداری کالاهای خارجی که مشابه ایرانی دارند، صادر کرده است و نیروهای نظامی نیز سیاست‌های مشابهی را اتخاذ کرده اند. با حمایت‌هایی که مجلس و قوه قضائیه به عمل آورده اند تقریباً زنجیره متحدی برای ارج نهادن تولیدگران داخلی شکل گرفته است.

اکبری بیکاری، وابستگی به بیگانگان و کاهش ارزش پول ملی را از جدی ترین تبعات عدم حمایت از کالای ایرانی برشمرد و اذعان داشت: در حال حاضر ده‌ها هزار نیروی کار جوان و متخصص از فقدان شغل مناسب رنج می برند که منشاء آسیب‌ها و مشکلات متعدد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و در چنین شرایطی ما نباید در زمینِ انتفاع بیگانگان گام برداریم و عرصه را بر تولیدکننده داخلی که هر دو ریشه در یک آب و خاک داریم، تنگ نماییم.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری فردیس نیز مطابق با سیاست های دولت محترم در مسیر حمایت از کالای ایرانی گام بر می دارد و البته شهرداریها در ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی نیز باید ساعی و کوشا باشند، عنوان کرد: بی شک مسئولیت نهادها به نسبت مردم عادی در حمایت از تولیدگران داخلی سنگین تر است و امیدواریم که با تحقق سیاست های «اقتصاد مقاومتی» و منویات مقام معظم رهبری، شاهد رونق اشتغالزایی و شکوفایی واحدهای تولیدی و صنعتی باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: