• جمعه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-692-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

امام جمعه کرج:

فناوری هسته‌ای از مصادیق شعار «ما می‌توانیم» است

امام جمعه کرج تمایل آل سعود در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را به خاطر از دست رفتن جایگاه عربستان در میان مسلمانان مربوط دانست و گفت: این کشور به یک مرده شبیه شده است.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه 17 فروردین ماه کرج سالروز شهادت مرتضی آوینی را یادآور شد و گفت: این شهید والامقام رسالت خود را در آن زمان به خوبی درک کرده بود و با هنر تاثیرگذار خود مظاهر الهی و انسانی را به مخاطبان انتقال می‌داد.

حسینی همدانی با بیان اینکه به همین مناسبت، هفته هنر انقلاب پیش رو قرار دارد افزود: هنر و رسانه از ابزارهای مهم انتقال ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب است و اگر در اختیار تربیت شدگان مکتب اهل بیت(ع) قرار گیرد باعث احیا روحیه استکبارستیزی در مخاطبان خواهد شد.

وی وظیفه یک هنرمند را تلاش برای نشر ارزش‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: هنرمند انقلابی باید مراقب تخریب باورهای مردم از سوی دشمن باشد و اگر چنین شود می‌توان با تهاجم فرهنگی مقابله کرد؛ در این راستا ساخت فیلم‌های ارزش اهمیت زیادی دارد.

امام جمعه کرج در ادامه خطبه‌های نماز جمعه به سالروز دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای اشاره و اعلام کرد: اهمیت این روز به مراتب بیشتر از روز ملی شدن صنعت نفت است.

حسینی همدانی با بیان اینکه این دانشمندان ایرانی بودند که چنین هدیه‌ای را به کشور تقدیم کردند افزود: فناوری هسته‌ای یکی از مصادیق شعار «ما می‌توانیم» است.

وی به سنگ‌اندازی‌های دشمن در مسیر دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای نیز اشاره و تصریح کرد: این سنگ‌اندازی‌ها در حالی است که ایران فناوری هسته‌ای را برای کشاورزی، پزشکی و ... می‌خواهد اما دشمن نمی‌تواند این موضوع را بپذیرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه به مسائل و موضوعات اقتصادی کشور نیز اشاره و اعلام کرد: محرومیت‌زدایی از قشر کم درآمد باید در اولویت مسئولان اجرایی کشور قرار گیرد.

امام جمعه کرج مسائل منطقه را نیز یادآور شد و افزود: عربستان تاکنون تلاش زیادی برای قرار دادن جریان تکفیری در مقابل اسلام ناب محمدی کرده است اما این تلاش‌ها نتیجه‌ای جز شکست نداشته است.

وی تمایل آل سعود در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را به خاطر از دست رفتن جایگاه عربستان در میان مسلمانان مربوط دانست و گفت: این کشور به یک مرده شبیه شده است.

امام جمعه کرج در بخش دیگری از خطبه‌های امروز به زمزمه‌هایی که در خصوص برجام موشکی می‌شود اشاره و اعلام کرد: مردم انقلابی ایران اسلامی از مسئولان می‌خواهند زیر بار انفعال و تحقیر نروند و با عبرت از گذشته در مسیر خاص دشمن قرار نگیرند.

وی به اقدامات اسرئیل در سرزمین‌های اشغالی نیز اشاره و اعلام کرد: مسلمانان فلسطین سرزمین خود را از وجود اسرائیل غاصب پاک خواهند کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: