• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-7690-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

وجود بیش از 400 هکتار ذخیره‌گاه جنگلی در البرز

رئیس اداره جنگل‌کاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: امسال هزار هکتار از جنگل‌های دست کاشت استان آبیاری و مراقبت می‌شود.

مجتبی محمدی زاده در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز اظهار کرد: در حال حاضر 400 هکتار ذخیره‌گاه جنگلی در پنج نقطه از البرز وجود دارد.

وی ادامه داد: این ذخیره‌گاه‌ها شامل درختانی چون توس، شیرخشت، ارس(سرو کوهی) است که همگی به نوعی بومی استان بوده و به در مقابل شرایط سخت و کم آبی مقاومت دارند.

وی توضیح داد: منابع طبیعی البرز برنامه‌های ویژه‌ای برای نگهداری  و حفاظت از این ذخیره‌گاه‌ها دارد تا بتواند در آینده حیات سبز البرز را حفظ کند.

این مسئول همچنین به برنامه‌ریزی برای آبیاری جنگل‌های دست کاشت استان نیز اشاره کرد و گفت: تنها کاشت درخت ضامن بقای آن نیست چون نهال‌ها تا چند سال نیاز به مراقبت و آبیاری دارند تا بتوانند به درخت تبدیل شده و خود را با شرایط محیطی وفق دهند.

محمدی زاده گفت: قبل از آن اگر از آنها نگهداری اصولی و استانداردی صورت نگیرد، حیاتشان به خطر افتاده و خشک می‌شوند.

رئیس اداره جنگل‌کاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: برای حفظ جنگل‌های سنواتی استان، امسال بنا شده بیش از هزار هکتار از این عرصه‌ها آبیاری و مراقبت شوند.

وی افزود: وقتی نهال‌ها آبیاری و مراقبت شده و ریشه آنها به طور کامل در زمین مستقر شود، می‌توان به این امیدوار شد که آیندگان و فرزندان البرز نیز فضای سبز کافی خواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: