• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-7790-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

نگاهی به تعطیلی پنجشنبه‌ها در البرز/از دولت انکار از استان اصرار

تعطیلی پنجشنبه‌های استان البرز در دولت دهم و در اسفندماه 91 اعلام شد، اما این تصمیم مدت زیادی دوام نیاورد و هفتم بهمن ماه 93 بود که «سید حمید طهایی» استاندار وقت البرز از رای دیوان عدالت اداری مبنی بر لغو تعطیلی پنجشنبه‌ها در استان البرز خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، طهایی تصمیم دیوان عدالت اداری برای تعطیلی پنجشنبه‌ها در استان را ناشی از شکایت یک شاکی عنوان و اعلام کرد که به استناد این قانون از این پس همه سازمان‌ها باید 6 روز هفته و 44 ساعت انجام کار داشته باشند.

حال حدود چهار سال از تصمیم دیوان عدالت اداری برای تعطیلی پنجشنبه‌ها در استان البرز گذشته است، در این مدت از سوی مسئولان و نمایندگان استان مواضعی در این مورد اتخاذ شده که در آن به موضوعاتی چون ترافیک و آلودگی هوا استناد و بر آن اساس بر تعطیلی پنجشنبه‌ها در استان تاکید شده است.

در این مدت تعطیلی پنجشنبه‌ها در سخنان مسئولان کشوری که به البرز سفر می‌کردند نیز مغفول نماند، مهمترین موضوع موافق در این خصوص از سوی رئیس وقت سازمان حفاظت محیط زیست کشور و معاون رئیس جمهور اتخاذ شد، معصومه ابتکار در تیر ماه 95 با بیان اینکه طرح تعطیلی پنجشنبه از سوی البرز به هیئت دولت ارائه شده و محیط زیست هم با کلیات آن موافق است و مشکلی برای اجرای آن ندارد گفت: این طرح در دستور کار دولت قرار دارد.

این مواضع و ایجاد جو روانی در استان، طی سال گذشته از سوی مسئولان استان البرز نیز ادامه داشت تا اینکه نهایتاً 30 دی ماه 96 بود که معاون اول رئیس جمهور موضع قطعی دولت را در این خصوص اعلام کرد.

اسحاق جهانگیری آن روز در شورای اداری استان البرز اعلام کرد: تصمیم دولت بر این است که تعطیلی پنجشنبه‌ها در استان البرز اجرایی نشود، بنابراین پنجشنبه‌های البرز تعطیل نخواهد شد، چون استان البرز از حساسیت‌هایی برخوردار است این کار امکان‌پذیر نیست.

علی رغم همه مزایایی که تعطیلی پنجشنبه‌ها می‌تواند برای استان به دنبال داشته باشد اما با توجه به این موضع و اینکه هر تصمیمی در این خصوص باید در هیئت دولت مطرح و درباره آن تصمیم‌گیری شود و مهمتر از همه اهمیت این موضوع برای مردم استان، خوب است مسئولان استان در این خصوص قدری واقعبینانه‌تر عمل کرده و در صورتی که تلاش‌هایشان به نتیجه رسید آن را اعلام کنند نه اینکه هر تاکید لفظی و گذرا را دستاویزی برای ایجاد موج خبری و روانی در جامعه قرار دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: