• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1594-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

دوره سالن‌های سینمایی 600 نفری به پایان رسیده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز از اعطای وام بلاعوض 150 میلیون تومانی به سازندگان سینما خبر داد.

ناصر مقدم در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: متاسفانه تعداد سالن‌های سینما در البرز پاسخگوی نیاز فیلم دوستان استان نیست.

وی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از سینما دوستان استان برای دیدن فیلم‌های مورد علاقه خود به تهران می‌روند که این به هیچ وجه زیبنده  البرز سه میلیون نفری نیست.

وی افزود: بیشتر سینماهای استان در کرج متمرکز شده و فیلم دوستان سایر شهرستان‌های استان برای دیدن فیلم‌های روز باید با صرف هزینه و زمان به کرج بیایند.

این مسئول توضیح داد: چند سالی است که وزارت ارشاد برای ساخت سینما در استان‌های مختلف ورود نمی‌کند و این امر به بخش خصوصی سپرده شده که همین کار را سخت‌تر کرده است.

مدیرکل ارشاد البرز ابراز کرد: ساخت سینما با امکانات و تجهیزات مدرن و به روز هزینه زیادی دارد که از عهده هر کسی بر نمی‌آید.

مقدم با اشاره به اینکه اداره سینمایی وزارت ارشاد از بخش خصوصی برای ساخت سینما حمایت می‌کند، ادامه داد: جهت تجهیز سالن‌های سینما به سازندگان سینما تسهیلات بلا عوض 150 میلیونی داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی تمرکز بخش خصوصی باید بر ساخت پردیس هنری - سینمایی معطوف شود، ابراز کرد: پردیس سینمایی سود مالی زیادی به همراه دارد و می‌تواند بسیاری از نیازهای مخاطبان را برآورده سازد.

وی خاطر نشان کرد: دیگر دوران سالن‌های سینمایی 600 700 نفره به پایان رسیده و باید تمرکز سازندگان به ساخت سالن‌های کوچک با امکانات بالا باشد.

وی گفت: امید است با حمایت بیشتر از بخش خصوصی شاهد افتتاح چند پردیس سینمایی مجهز در استان باشیم تا نیازهای مردم در این حوزه مرتفع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: