• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-11290-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

خسارت وارد شده به فضای سبز کرج قابل جبران است

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: از ساعت دو بامداد 27 فروردین که بارش برف در کرج آغاز شد 1500 نیروی خدماتی به حالت آماده باش در آمدند اما تعداد نیروها در برابر تعداد درختانی که در کرج وجود دارد محدود است.

حسین عطایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز در خصوص خسارت برف اخیر کرج به فضای سبز این کلانشهر گفت: به جز مناطق یک و چهار کرج که درختانی کهنسال داشت و شاهد افتادن درختان بودیم، باقی خسارت وارد شده به فضای سبز شکستن سرشاخه‌هاست که قابل جبران است.

عطایی افزود: در برف اخیر بیشتر مشکل ما با درختانی چون اقاقیا و نارون بود، با توجه به اینکه احتمال چنین حوادثی را می‌دادیم هرس درختان اقاقیا در وقت مناسب و به خوبی انجام شد.

وی ادامه داد: اما در هر حال چون درختان برگ داشتند و حجم برف نیز سنگین بود بسیاری از شاخه‌های تازه درختان شکست.

این مسئول شهری در ادامه خاطرنشان کرد: از ساعت دو بامداد 27 فروردین که بارش برف در کرج آغاز شد 1500 نیروی خدماتی به حالت آماده باش در آمدند اما تعداد نیروها در برابر تعداد درختانی که در کرج وجود دارد محدود است.

وی در خصوص اهمیت مشارکت مردم در مواقع این چنینی برای کاهش خسارت به اموال و دارایی‌های عمومی گفت: متاسفانه در همین برف اخیر حتی ما شاهد راه افتادن کمپین‌هایی برای نتکاندن برف درختان بودیم که در آن عنوان شده بود تکاندن درختان به لانه پرندگانی که تخم‌گذاری کرده‌اند آسیب می‌زند.

عطایی در خصوص امکانات شهرداری برای برف‌تکانی با بیان اینکه هر منطقه شهرداری دو بالابر برای استفاده در هنگام برف‌تکانی دارد اعلام کرد: خرید دستگاه‌های برف‌تکانی بادی برای کرج که در سال شاید دو یا سه بار چنین شرایطی را تجربه کند مقرون به صرفه نیست و هزینه زیادی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: