• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-11490-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز:

شش درصد صدقات البرزی‌ها صرف درمان مددجویان می‌شود

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز گفت: سال گذشته هزار و ۳۰۰ مددجوی بیمار تحت حمایت کمیته امداد استان  برای جراحی به بیمارستان‌های طرف قرارداد معرفی شده اند .

سید هادی کرابی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: سال گذشته هزار و 300 مددجوی کمیته امداد برای انجام جراحی‌های مختلف به بیمارستان‌های طرف قرارداد این نهاد معرفی شدند .

وی ادامه داد: تا کنون حدود چهار میلیارد تومان به بیمارستان‌های طرف قرارداد برای جراحی این مددجویان پرداخت شده است .

وی با اشاره به شرایط ارائه این خدمات به مددجویان افزود: برای خدمات درمانی جراحی این نهاد به خانوارهای مددجو سقفی وجود ندارد و بیمار پس از گذراندن مراحل تشخیص درمان با دریافت معرفی نامه کمیته امداد و ارائه آن به بیمارستان‌های طرف قرارداد می‌تواند از خدمات جراحی استفاده کند .

این مسئول توضیح داد: 90 درصد از هزینه‌های جراحی مددجویان توسط کمیته امداد به بیمارستان‌های طرف قرارداد پرداخت می‌شود و تنها 10 درصد آن به عهده بیمار است .

کرابی با اشاره به اهمیت نقش صدقات پرداختی مردم در ارائه خدمات بهتر درمانی به مددجویان گفت: در صورتی که مددجوی بیمار توان تامین سهم 10 درصدی هزینه جراحی خود را نداشته باشد، اداره بهداشت و درمان کمیته امداد پس از بررسی لازم مبالغ مربوط به سهم بیمار را نیز از محل صدقات مردم پرداخت می‌کند .

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز تأکید کرد: خدمات درمانی این نهاد در مقایسه با سایر سازمان‌های بیمه گر وضعیت مناسب‌تری دارد و به عنوان مثال در سال گذشته برای درمان یکی از مددجویان بیمار مبتلا به سرطان رقمی بالغ بر 60 میلیون تومان هزینه شده است .

وی با بیان اینکه حدود شش درصد از صدقات پرداختی سالانه البرزی‌ها در بخش درمان هزینه می‌شود افزود: هشت بیمارستان دولتی و دو بیمارستان خصوصی در البرز به مددجویان بیمار معرفی شده از سوی کمیته امداد خدمات درمانی جراحی و بستری ارائه می‌کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: