• چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 971-296-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

حضور پنج کشتی‌گیر ناشنوای کرجی در مسابقات جهانی روسیهرییس هیئت ورزشی ناشنوایان البرز گفت: این هیئت در هشت رشته فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، تکواندو، جودو،کشتی و کاراته فعالیت دارد و ورزشکاران تحت پوشش در این رشته‌ها با هیئت ارتباط پیوسته و دائمی دارند.

نادر ایزدبین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز گفت: در استان البرز حدود پنج هزار ناشنوا شناسایی شده است که از این تعداد 700 نفر تحت پوشش هیئت ورزش ناشنوایان استان قرار گرفته است که 500 نفر آقا و 200 نفر خانم هستند.

ایزدبین با اشاره به زمینه‌های فعالیت هیئت ورزش ناشنوایان استان خاطرنشان کرد: این هیئت در هشت رشته فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، تکواندو، جودو،کشتی و کاراته فعالیت دارد و ورزشکاران تحت پوشش در این رشته‌ها با هیئت ارتباط پیوسته و دائمی دارند.

وی از مشکلاتی عمده ناشنوایان در جامعه نیز گفت و تصریح کرد: این افراد نیز همچون سایر افراد توان‌یاب از مشکلات اجتماعی فراوانی رنج می‌برند که فقدان شغل و درآمد از عمده‌ترین این مشکلات است.

رئیس هیئت ورزش ناشنوایان استان البرز افزود: بسیاری از این افراد هیچ حمایتی نمی‌شوند و حتی توان پرداخت هزینه‌های رفت و آمد خود را نیز ندارند حتی در مواردی مشاهده شده که به خاطر حضور در مسابقات از کار اخراج شده‌اند.

ایزدبین ادامه داد: با وجود همه این مسائل، هیئت ورزش ناشنوایان البرز سعی کرده با درآمدزایی‌های خود بسیاری از این افراد را تحت پوشش حمایت‌های مالی، تحصیلی و اجتماعی قرار دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگرچه مشکلات زیادی پیش روی ورزشکاران ناشنوای البرزی وجود دارد اما پنج نفر از اعضا هیئت ورزش ناشنوایان البرز عضو تیم ملی نوجوانان کشتی فرنگی و آزاد  ناشنوایان هستند و در مسابقات جهانی که خرداد ماه در کشور روسیه برگزار می‌شود حضور خواهند داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: