• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-1195-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ثبت جهانی چوگان به نام ایران آرزوی چوگان‌بازان بود

رئیس هیئت چوگان استان البرز با بیان اینکه چوگان در شهریور پارسال به نام ایران ثبت جهانی شد گفت: این اتفاق آرزوی چوگان بازان بود و افتخاری برای ایران به شمار می‌رود.

مهدی بیغم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز با بیان اینکه حال چوگان استان البرز خوب است گفت: این وضعیت ثمره پنج سال همکاری و همدلی اعضای هیئت چوگان است.

بیغم در مورد وضعیت تیم‌های چوگان در استان اظهار داشت: هم اکنون در البرز دو تیم آقایان و دو تیم    بانوان  با بیش از 100 راس اسب فعال است.

وی ادامه داد: یکی از مسائل پیش روی چوگان نیاز به زمین با مساحت بالاست، زمینی که برای این ورزش مورد نیاز است چند برابر مساحت یک زمین فوتبال است و یک باشگاه معمولی توان نگهداری چنین زمینی را ندارد.

رئیس هیئت چوگان البرز خاطرنشان کرد: البته در این وضعیت فردی که خود باشگاه شخصی داشته است حدود 60 راس اسب و دو زمین چوگان را بدون دریافت مبلغی در اختیار تیم‌ها قرار داده است.

بیغم در خصوص آموزش‌های فنی به دست اندرکاران چوگان نیز گفت: با توجه به اهمیت نعل‌بندی در این ورزش، در حال حاضر یک مربی نعل‌بند از کشور هندوستان در البرز به چوگان‌بازان آموزش می‌دهد تا پس از اتمام آموزش به دیگر استان‌های کشور اعزام شوند.

وی یکی از مشکلات پیش روی ورزش چوگان را ناشناخته بودن و به تبع آن تعداد کم ورزشکاران این رشته عنوان و اعلام کرد: متاسفانه نه در کتب درسی این ورزش معرفی شده و نه رشته دانشگاهی برای آن وجود دارد و نه در اماکن عمومی خیابان یا کوچه‌ای به نام چوگان نامگذاری شده و همین باعث ناشناخته ماندن آن است.

بیغم در پایان با بیان اینکه چوگان در شهریور پارسال به نام ایران ثبت جهانی شد گفت: این اتفاق آرزوی چوگان بازان بود و افتخاری برای ایران به شمار می‌رود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: