• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3990-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

البرز از استان‌های فقیر در جذب سرمایه‌گذاری است

رئیس شورای اسلامی استان البرز با اشاره به رکود اقتصادی موجود و مشکلات شوراها و شهرداری‌ها در درآمدزایی تصریح کرد: به همین دلیل چاره‌ای جز حرکت به سمت بخش خصوصی و درآمد پایدار وجود ندارد اما ترس از سرمایه‌گذار باعث شده البرز یکی از استان‌های فقیر در جذب سرمایه شود.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، نادر ایزدبین در جلسه‌ای که امروز یکشنبه نهم اردیبهشت به مناسبت روز ملی شوراها  با حضور اعضای شوراهای شهر استان البرز برگزار شد گفت: متاسفانه شوراها در کشور به یک نهاد تشریفاتی تبدیل شده‌اند.

ایزدبین افزود: اگر نهاد شوراهای اسلامی را به یک درخت که 17 سال از عمر آن می‌گذرد تشبیه کنیم این درخت امروز درختی پژمرده است.

وی با بیان اینکه این نهاد در قانون اساسی به عنوان یکی از ارکان تصمیم‌گیر شناخته شده است گفت: اما این موضوع نهادینه نشده و ضعف شورا را به دنبال داشته است.

رئیس شورای اسلامی استان البرز به اصل 103 قانون اساسی و لزوم رعایت مصوبات شورا توسط استانداران، فرمانداران و مقامات کشوری اشاره و اعلام کرد: حال سوال اینجاست که آیا واقعا مصوبات شورا رعایت می‌شود؟

ایزدبین با تاکید بر اهمیت لایحه مدیریت یکپارچه شهری و لزوم به نتیجه رسیدن هر چه زودتر آن خاطرنشان کرد: می‌توان از حضور آقای کولیوند به عنوان نماینده استان در مجلس و رئیس کمیسیون شوراها به عنوان یک فرصت در این موضوع استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به رکود اقتصادی موجود و مشکلات شوراها و شهرداری‌ها در درآمدزایی تصریح کرد: به همین دلیل چاره‌ای جز حرکت به سمت بخش خصوصی و درآمد پایدار وجود ندارد اما ترس از سرمایه‌گذار باعث شده البرز یکی از استان‌های فقیر در جذب سرمایه شود.

رئیس شورای اسلامی استان البرز در پایان خاطرنشان کرد: اعضای شورا باید در جلسات شورای برنامه‌ریزی استان و ستاد اقتصاد مقاومتی حضور داشته باشند اما این امر تاکنون محقق نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: