• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-994-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

شهرستانک نگینی در میان کوه‌های سر به فلک کشیده البرز

دهیار روستای شهرستانک با بیان اینکه دهیاری و شورای اسلامی روستای شهرستانک آماده هر گونه همکاری برای احیا کاخ ناصری است گفت: احیا این کاخ می‌تواند به افزایش جذب گردشگر و رونق بیشتر روستا منجر شود.

شاه‌محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز گفت: روستای شهرستانک از روستاهای بخش آسارا است و در مسیر جاده کرج به چالوس واقع شده است.

وی ادامه داد: این روستا دو هزار و 400 نفر جمعیت دارد، البته این جمعیت متغیر است و در فصل زمستان به 500 نفر می‌رسد.

دهیار شهرستانک با اشاره به جاذبه‌های گردشگری این روستا خاطرنشان کرد: شهرستانک از روستاهایی است که پتانسیل بسیار زیادی برای جذب گردشگر دارد، یکی از مهمترین این پتانسیل‌ها کاخ 140 ساله ناصری است که در انتهای روستا واقع شده است.

وی افزود: علاوه بر این، یک درخت ارس 2400 ساله نیز در شهرستانک وجود دارد که می‌تواند برای گردشگران بسیار جذاب باشد.

شاه‌محمدی ادامه داد: تپه شنستون و قلعه آناهیتا نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری این روستا است.

دهیار شهرستانک با اشاره به وضعیت نابسامان کاخ ناصری و مخروبه شدن آن نیز گفت: دهیاری و شورای اسلامی روستای شهرستانک آماده هر گونه همکاری برای احیا کاخ ناصری است چون احیا این کاخ می‌تواند به افزایش جذب گردشگر و رونق بیشتر روستا منجر شود.

وی تصریح کرد: بر همین اساس ما از این موضوع استقبال می‌کنیم اما در کنار آن باید به حق و حقوق مردم روستا و کشاورزان نیز توجه شود تا به آنها آسیبی وارد نشود.

شاه‌محمدی ادامه داد: این موضوع یکی از انتقادات ما از میراث فرهنگی است چون به گفته قدیمی‌های روستا محوطه کاخ چیزی در حدود هشت هزار و 500 مترمربع است اما الان محدوده‌ای به مساحت 85 هزار مترمربع فنس‌کشی شده  است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه میراث فرهنگی در مورد این موضوع چه با شورای قبل و چه با شورای کنونی و حتی با بخشداری صحبتی نکرده است تا مشکل حل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: