• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1791-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

روز جهانی کار و کارگر

هر کارگر بازنشسته حداقل یک فرزند بیکار عمدتاً تحصیل‌کرده دارد

رئیس هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی کرج با اشاره به الزام سازمان تامین اجتماعی برای واریز سهم درمانی خود به خزانه توسط دولت گفت: تشکل‌های کارگری به این موضوع اعتراض دارند زیرا همین الان که هنوز این اتفاق رخ نداده مسائل درمانی کارگران بازنشسته با مشکل مواجه است و اگر درآمدهای تامین اجتماعی به خزانه واریز شود مشکلات بیشتر خواهد شد.

قلی شادبخش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، با اشاره به فرارسیدن روز جهانی کار و کارگر گفت: کانون کارگران بازنشسته شهرستان کرج یک مجموعه 100 هزار نفری از کارگران بازنشسته را تحت پوشش دارد و مسائل و مشکلات این جامعه را دنبال می‌کند.

شادبخش با بیان اینکه امروز بازنشستگان کارگری علاوه بر مشکلات درمانی با بیکاری فرزندان خود نیز مواجه هستند افزود: مراجعاتی که به ما می‌شود نشان می‌دهد در خانواده هر بازنشسته یک یا دو فرزند بیکار عمدتاً تحصیل‌کرده وجود دارد.

وی در ادامه به مهمترین خواسته‌های صنفی کارگران بازنشسته اشاره و خاطرنشان کرد: طبق برنامه ششم توسعه قرار بود همسان‌سازی دریافتی‌ها انجام شود اما با گذشت حدود دو سال از برنامه ششم این اقدام انجام نشده و بازنشستگان شدیداً تقاضا دارند که این موضوع اعمال شود.

شادبخش ادامه داد: تامین اجتماعی اعمال همسان‌سازی را به پرداخت معوقات دولت منوط می‌داند، بر همین اساس در بودجه 97 پیش‌بینی شده که دولت 50 هزار میلیارد تومان از معوقات خود را به تامین اجتماعی پرداخت کند  و اگر این اتفاق رخ دهد سازمان تامین اجتماعی برای همسان‌سازی دستش باز خواهد شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بند«ز» تبصره 7 بودجه 97 اشاره و اعلام کرد: دولت در این بند سازمان تامین اجتماعی را ملکف کرده سهم درمانی خود را به خزانه واریز کند، این در حالی است که درآمدهای تامین اجتماعی جز درآمدهای دولت محسوب نمی‌شود و این سازمان یک نهاد عمومی غیردولتی است.

رئیس هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی کرج با اشاره به اعتراض تشکل‌های کارگری به این موضوع افزود: همین الان که هنوز این اتفاق رخ نداده مسائل درمانی کارگران بازنشسته با مشکل مواجه است و اگر درآمدهای تامین اجتماعی به خزانه واریز شود مشکلات بیشتر خواهد شد.

شادبخش اضافه کرد: این موضوع نگرانی‌هایی را در مسائل درمانی بازنشستگان به وجود آورده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: