• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1594-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

صدور مجوز نشر 40 عنوان کتاب در البرز

معاون امور فرهنگی، رسانه‌ای اداره کل ارشاد البرز گفت: در دو ماهه اول امسال مجوز نشر 40 عنوان کتاب صادر شده است.

حسین جعفری در گقت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر 160 ناشر فعال در استان وجود دارد    که 137 مورد از آنها در کرج، سه مورد ماهدشت، دو مورد اشتهارد، دو مورد کمالشهر، دو مورد نظرآباد ، چهار مورد هشتگرد و 10 مورد از آنها در فردیس فعالیت دارند.

وی ادامه داد: اداره کل ارشاد به منظور حمایت از این ناشران هر سال بخشی از کتب آنها را خریداری و در انبار کتاب خود جا گذاری می‌کند.

وی افزود: کتاب‌های خریداری شده در مناسبت‌ها و در ایام مختلف سال به ادارات ارشاد شهرستان‌ها و سایر دستگاه‌ها و نهادهای استانی اهدا می‌شود.

این مسئول توضیح داد: امسال 275 میلیون تومان اعتبار اهدای کتاب در نظر گرفته شده که در مقایسه با برخی استان‌ها مبلغ قابل توجهی است.

وی اظهار کرد: البرز در اعتبار تخصیص یافته در بخش اهدای کتاب با استان‌هایی مثل فارس و اصفهان که در حوزه نشر حرف‌های جدی ای برای گفتن دارند برابری می‌کند.

جعفری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اعتبار محدود در نظرگرفته شده برای خرید حمایتی کتاب از ناشران در سال جاری گفت: امسال تنها 75 میلیون تومان برای خرید حمایتی کتاب از ناشران در نظر گرفته شده که در تلاش هستیم با رایزنی مبلغ آن را افزایش دهیم.

معاون امور فرهنگی، رسانه ای اداره کل ارشاد البرز توضیح داد: اعتبار خرید کتاب این اداره کل نسبت به ادارات ارشاد استان‌های دیگر کم است و باید بازنگری ای در آن صورت بگیرد.

وی افزود: بدون شک با خرید حمایتی کتاب از ناشران انگیزه آنها برای فعالیت بیشتر می‌شود وکمتر شاهد تعطیلی انتشاراتی‌ها خواهیم بود.

وی ادامه داد: در دو ماهه اول امسال 40 عنوان کتاب در استان مجوز نشر گرفته و امید است در ماه‌های بعد شاهد افزابش قابل توجه این آمار باشیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: