• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-7190-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

حفاظت از مراتع بدون مشارکت عمومی امکان پذیر نیست

رییس انجمن مرتعداری ایران گفت: جوانان تمایلی برای فعالیت در حوزه مراتع ندارند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، حسین ارزانی در هفتمین همایش مرتع و مرتعداری کشور که پیش از ظهر امروز سه‌شنبه(18 اردیبهشت) در مرکز آموزشی دکتر جوانشیر کرج برگزار شد، اظهار کرد: واقعیت این است، مراتع ما امروز با مشکلات زیادی مواجه هستند که همین امر باعث شده جوانان تمایل و انگیزه خود را برای فعالیت در این بخش از دست بدهند.

وی ادامه داد: متاسفانه کار به جایی رسیده که فارغ التحصیلان دانشگاهی هم که رشته تحصیلیشان در حوزه مراتع بوده هم گرایشی برای فعالیت در مراتع ندارند که این زنگ خطری برای این مواهب الهی است.

این مسئول توضیح داد: باید زمینه‌ای فراهم شود که افراد تحصیل کرده و با تجربه برای حفاظت و بهره برداری درست از مراتع وارد میدان شوند.

ارزانی ابراز کرد: بدون شک جذب جوانان برای فعالیت در امور مرتع داری نیاز به تغییر رویکردها و برنامه‌ریزی دقیق و مدون دارد.

رییس انجمن مرتعداری ایران گفت : باید با استفاده از علوم نوین و تکنولوژی انگیزه حضور و فعالیت جوانان را در این بخش افزایش داد.

وی اظهار کرد: مراتع ثروت‌های ملی هستند و می‌توانند زمینه اشتغال و درآمدزایی افراد زیادی را فراهم کنند به همین دلیل باید از ظرفیت‌های آنها استفاده کرد.

وی افزود: بدون شک حفاظت از مراتع و حمایت درست و اصولی از بهره برداران میتواند زمینه اشتغال پایدار در این بخش را فراهم کند.

ارزانی با اشاره به ضرورت حفاظت از مراتع گفت: اولین اقدامی که برای مراقبت از مراتع کشور باید صورت بگیرد افزایش سطح مشارکت مردم است.

وی اضافه کرد: افزایش دانش عمومی نسبت به اهمیت و نقش مراتع در کشور نیازمند بسیج کردن رسانه‌های گروهی است تا مردم به وظیفه ملی خود درمراقبت ازمراتع آگاه شوند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: