• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-7390-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ضرورت نامگذاری یک روز به نام مراتع در تقویم بین‌المللی

رییس کمیته دائمی بین المللی مراتع استرالیا گفت: نامگذاری جهانی مرتع منجر به  افزایش مشارکت و آگاهی عمومی برای حفاظت از مراتع می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، دانا کلی ظهر امروز سه‌شنبه ۱۸اردیبهشت در هفتمین همایش ملی مرتع و مرتعداری ایران که در مرکز آموزشی جوانشیر کرج برگزار شد، اظهار کرد: قرار بود سال 2016  یا 2020  به عنوان سال مراتع در جهان نامگذاری شود ولی این سال‌ها به نام بهداشت گیاه و کشاورزی نامگذاری شد.

وی ادامه داد: بدون شک اگر سالی به نام مراتع در تقوی جهانی ثبت شود، حساسیت دولت‌ها و ملت‌ها در این حوزه افزایش می‌یابد و مشارکت عمومی برای حفاظت و حراست از مواهب الهی چند برابر خواهد شد.

وی افزود:  بدون شک نامگذاری جهانی مرتع منجر به  افزایش آگاهی عمومی، مشارکت مردم در حفاظت از مراتع، تبیین سیاست‌های کلی برای توسعه و مراقبت از مراتع، ابداعات و سرمایه گذاری و افزایش ظرفیت کشورها برای پایش در بخش مراتع خواهد شد.

کلی گفت: تا کنون  اقداماتی برای به نتیجه رسیدن این طرح انجام شده که این اقدامات صدور بیانیه‌ای را در پی داشته که باید همه کشورها نسبت به انتشار این بیانه وارد میدان شوند.

گفتنی است هفتمین همایش ملی مرتع و مرتع داری ایران امروز  در مرکز آموزش منابع طبیعی دکتر جوانشیر کرج آغاز شده و به مدت 2 روز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: