• جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-692-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ادبیات اروپا همان خواسته‌های آمریکا به زبانی دیگر است

امام جمعه کرج از موضع اولیه رئیس جمهور پس از خروج آمریکا از برجام انتقاد کرد و گفت: رئیس جمهور باید با قاطعیت بیشتری با این مساله برخورد می‌کرد اما متاسفانه در موضع اولیه سخن از ارتباط با سه کشور اروپایی به میان آمد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه 21 اردیبهشت کرج به بحث خروج آمریکا از برجام پرداخت و گفت: در این وضعیت باید به برجام به عنوان یک عبرت نگاه کنیم تا بدانیم گوش ندادن به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی و اعتماد به دشمن چه تبعاتی دارد.

حسینی همدانی نتیجه برجام برای ایران را خسارت محض دانست و افزود: با خروج آمریکا از برجام همه متوجه شدند که دشمن قابل اعتماد نیست.

وی خطر اعتماد به اروپا را در چنین وضعیتی گوشزد و اظهار کرد: دستاورد برجام این است که از اعتماد به دشمن خودداری کرده و در ادامه به چاله اروپا نیفتیم.

امام جمعه کرج از موضع اولیه رئیس جمهور پس از خروج آمریکا از برجام انتقاد کرد و گفت: رئیس جمهور باید با قاطعیت بیشتری با این مساله برخورد می‌کرد اما متاسفانه در موضع اولیه سخن از ارتباط با سه کشور اروپایی به میان آمد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: گرایش به اروپا اشتباه است چون آنان نیز راه استکبار را می‌روند و با ادبیاتی متفاوت همان خواسته‌های آمریکا را مطرح می‌کنند که یکی از این خواسته‌ها حذف موشک‌های بالستیک ایران است.

حسینی همدانی اضافه کرد: اروپا و آمریکا در مورد ایران به دنبال یک هدف هستند اما مشخص نیست چرا آقایان این مساله را قبول نمی‌کنند.

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه توان موشکی خط قرمز ماست تصریح کرد: نباید به دشمن اجازه داد درباره توان موشکی ایران صحبت کند.

بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه کرج به انتخابات لبنان اختصاص داشت؛ حسینی همدانی در این بخش با اشاره به پیروزی حزب‌الله در این انتخابات خاطرنشان کرد: این پیروزی علی رغم تحریف‌ها و تبلیغ‌هایی که علیه جبهه مقاومت می‌شود به دست آمد و همین عصبانیت آمریکا، اروپا و اسرائیل را به دنبال داشته است.

وی افزود: به زودی شاهد محو کامل عنصر پلیدی به نام اسرائیل از صفحه روزگار خواهیم بود.

امام جمعه کرج در پایان ضمن انتقاد از لایحه FATF گفت: این لایحه کاهش امنیت کشور را به دنبال دارد و امیدواریم اگر تصویب شده است شورای نگهبان از اجرای آن جلوگیری کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: