• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1893-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مدیرکل آموزش و پرورش البرز:

هر سال 11 هزار نفر به دانش آموزان البرز اضافه می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: با توجه به رشد سالانه جمعیت دانش‌آموزی البرز، سالانه باید 370 کلاس درس جدید در استان احداث شود.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، خسرو ساکی روز یکشنبه(23 اردیبهشت) در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که با شعار «رویش خیرین جوان» در کانون شهید فهمیده کرج برگزار شد، اظهار کرد: خیرین مدرسه‌ساز با تامین بخشی از نیاز فضاهای آموزشی به کمک آموزش و پرورش آمده‌اند.

وی ادامه داد: بدون شک اگر خیرین مدرسه ساز نبودند در حال حاضر دولت با اعتبارات محدودی که دارد از عهده ساخت فضاهای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان برنمی‌آمد و کمبودهای این حوزه بیش از وضعیت امروز بود.

وی توضیح داد: واقعیت این است مدرسه‌سازی کار خیری است که نتیجه آن تا ابد باقی می‌ماند و خیرین با این کار نامشان را برای همیشه در تاریخ ماندگار می‌کنند.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در طول چهار دهه گذشته نیازهای استان در حوزه فضاهای آموزشی مرتفع نشده، افزود: طی این چهار دهه به دلیل مهاجرت بی رویه با رشد بیش از حد جمعیت در البرز مواجه بوده‌ایم و همین باعث شده مسئولان نتوانند زیرساخت‌های مورد نیاز بخش‌های مختلف به ویژه آموزش را متناسب با توسعه جمعیت ارتقا دهند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سرانه فضای آموزشی در البرز 3.52 مترمربع است، گفت: فضای سرانه آموزشی در البرز نسبت به سرانه دانش آموزی کشور 1.65 مترمربع عقب‌تر است که نتیجه آن وجود کلاس‌های با تراکم بالای دانش آموزی و دو شیفته شدن مدارس در این استان شده است.

ساکی تصریح کرد: رفع این چالش‌ها نیاز به پیش بینی اعتبار و افزایش سهم اعتبار نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از محل اعتبارات استانی و کشوری و مساعدت خیرین در امر مقدس مدرسه سازی است.

وی اضافه کرد: خیرین مدرسه ساز البرز از سال 90 تا کنون 72 پروژه با 635 کلاس درس با زیربنای 80 هزار و 453 مترمربع ساخته و تحویل آموزش و پرورش استان داده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: در مجموع 23 پروژه با 278 کلاس درس از تعهد خیرین مدرسه ساز در سال 96 بوده که از این تعهد 15 پروژه با 139 کلاس قبل از پایان سال 96 تحویل شد و 9 پروژه باقی مانده نیز با 124 کلاس درس در شش ماهه اول سال 97 تحویل آموزش و پرورش استان البرز خواهد شد.

ساکی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به رشد سالانه سه درصدی دانش‌آموزی در البرز اشاره کرد و گفت: این رشد معادل 11 هزار نفر جمعیت دانش‌آموزی در سال است که برای پاسخ به نیازهای آموزشی آنان باید هر سال 370 کلاس درس جدید در این استان احداث شود.

وی گفت: بدون شک اگر مساعدت خیرین نباشد آموزش و پرورش ازعهده تامین نیازهای جدید فضاهای اموزشی استان بر نمی‌آید و دانش آموزان با مشکل مواجه خواهند شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: