• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3791-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد:

آب سد طالقان خرداد امسال به هشتگرد می‌رسد/ایستگاه مترو دانشگاه خوارزمی حتما احداث می‌شود

  مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در خصوص آخرین وضعیت مترو هشتگرد گفت: اکنون 99 درصد تملک پروژه که سخت‌ترین بخش آن بود انجام شده است، در بخش زیرسازی نیز 96 درصد و در قسمت روسازی هم 50 درصد پیشرفت داشته‌ایم.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، سیدمهدی هدایت در نشست خبری که امروز دوشنبه 24 اردیبهشت در شهر جدید هشتگرد برگزار شد گفت: شهر جدید هشتگرد با قرار گرفتن در کنار اتوبان و جاده ترانزیتی و همچنین داشتن آب و هوا و طبیعت بسیار خود و همچنین مساحت بالا از ظرفیت‌های بسیار زیادی برخوردار است.

وی افزود: به دلایلی که در گذشته وجود داشته است شهر جدید هشتگرد از مسیر رشد خود کمی دور شده است اما در ماه‌های آینده و تا پایان سال شاهد جهش بسیار خوب در این شهر خواهیم بود.

هدایت در خصوص آخرین وضعیت مترو هشتگرد گفت: اکنون 99 درصد تملک پروژه که سخت‌ترین بخش آن بود انجام شده است، در بخش زیرسازی نیز 96 درصد و در قسمت روسازی هم 50 درصد پیشرفت داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: نکته‌ای که الان قابل توجه است ورود پیمانکارها و وارد کردن تجهیزات مورد نیاز است که به محض خریداری این تجهیزات پروژه مترو کرج_هشتگرد به اتمام می‌رسد.

هدایت تامین آب شهر جدید هشتگرد از سد طالقان را به عنوان اولویت دیگر شهر جدید هشتگرد عنوان کرد و گفت: پیرو مذاکره با دکتر نجفیان مدیرعامل آب منطقه‌ای استان تا هفتم خرداد ۵۰ لیتر آب تصفیه آماده  تحویل می‌شود، مشکل مسکن مهر هم با این موضوع تا حدی حل می‌شود.

هدایت در ادامه به رشد ناپیوسته شهر جدید هشتگرد اشاره و اعلام کرد: به عنوان اولین اقدام برای رفع این موضوع پیدا کردن پیمانکاری توانمند برای فعالسازی شهر در همه قسمت‌ها و پیوستگی و انسجام در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر این هویت بخشی به شهر و محلات و به وجود آوردن حس تعلق و ارتقای اجتماعی و فرهنگی شهر و افزایش کیفیت زندگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه شهر  جدید هشتگرد به تازگی به عنوان شهر ورزش و هنر و شهری زیست پذیر هم شناخته شده است  گفت: این عنوان با افتتاح مجموعه‌های ورزشی و فرهنگی به دست آمده است.

وی در ادامه با اشاره به این که بعد از ماه مبارک رمضان شاهد همایش ملی سرمایه گذاری با ۱۰۰ پروژه تعریف شده در شهر جدید هشتگرد خواهیم بود گفت: اقدامات اولیه آن تا حدی صورت گرفته است، تعدای از این طرح‌ها مرتبط با بخش گردشگری است، یک پروژه ۵۰۰ میلیاردی مشارکتی هم در آن روز افتتاح می‌شود که با کمک شهرداری و شورا به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: بحث دیگری که به رفاه مردم ارتباط دارد بحث سیستم اتوبوسرانی،تاکسیرانی و حمل و نقل پایدار و ترویج پیاده روی  است که مدیریت شهری به دنبال این موضوع است.

هدایت در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص آخرین تصمیم‌گیری‌ها برای ایستگاه مترو دانشگاه خوارزمی گفت: تمام تعهداتی که پیش از این داده شده انجام می‌شود  و این ایستگاه ساخته خواهد شد اما اکنون اولویت با احداث ایستگاه کرج است و پس از آن به احداث ایستگاه دانشگاه خوارزمی،گلسار و غیره می‌رسیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: