• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-9290-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

90 درصد شهرداری‌ها با درآمد پایدار بیگانه هستند

مدیرکل امور دفتر شهری و شوراهای استانداری البرزگفت: ابهامات موجود در قوانین شورا و شهرداری‌ها دردسرساز شده است.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، مجتبی عسگری در اولین دوره آموزشی شوراهای اسلامی و بخش‌های استان البرز که امروز سه‌شنبه 25 اردیبهشت در کرج برگزار شد اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر شاهد ابهامات زیادی در قوانین شورا و شهرداری‌ها هستیم که این مساله باعث ایجاد دردسر شده است.

وی ادامه داد: این ابهامات باید در قالب لایحه به مجلس ارائه شود تا شاهد اصلاح قوانین شورا و شهرداری‌ها باشیم.

وی توضیح داد: تا کنون 20 مورد از این ابهامات شناسایی و احصاء شده است و برای شناسایی سایر ابهامات اعضای شورای شهر و شهرداری‌ها نیز باید وارد عمل شوند.

وی افزود: بدون شک با اصلاح این ابهامات و تصحیح قوانین مشکل‌دار بسیاری از سردرگمی‌ها موجود در شورا و شهرداری‌ها رفع می‌شود.

این مسئول در ادامه به جایگاه ویژه شوراها اشاره کرد و گفت: در بحث آموزش نباید صرفا به شوراهای    شهر توجه شود و باید شوراهای روستایی نیز از آموزش‌های موثر برخوردار شوند.

عسگری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورت توجه شهرداری‌ها به افزایش درآمدهای پایدار تاکید کرد و افزود: متاسفانه 90 درصد شهرداری‌ها با مقوله درآمد پایدار بیگانه هستند و همین باعث شده هر سال از درآمدشان کم شود.

مدیرکل امور دفتر شهری و شوراهای استانداری البرزگفت: برای کسب درآمد پایدار، مدیریت شهری کرج باید برای سرمایه گذاران اعتماد سازی کند و بستر لازم برای مشارکت آنها در طرح‌های مختلف را فراهم نماید.

وی ادامه داد: سرمایه گذار نباید درگیر بروکراسی اداری باشد و پشت درهای مسئولان منتظر بماند چون این روند در نهایت به ضرر شهر و مدیریت شهری تمام می‌شود.

وی توضیح داد: انتظار می‌رود شورا و شهرداری‌ها در کنار فعالیت‌های خود برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و کاهش تولید زباله تلاش کنند چون در این مقوله‌ها از خط قرمز عبور کرده‌ایم و وضعیت بحرانی است.

وی اظهار کرد: ما در حال حاضر در تولید زباله ، مصرف آب و ... سرآمد هستیم و این سرآمدی به هیچ وجه مثبت نیست و به ضررمان تمام می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: