• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-9690-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

آسیب‌های اجتماعی در حال بلیعدن همه بخش‌های جامعه است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر البرز گفت: طبق آمار رسمی 2.6 درصد از دانشجویان وزارت علوم و 1.6 درصد از دانشجویان وزارت بهداشت درگیر مواد مخدر هستند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، مهدی پازوکی در همایش سراب رهایی که    با موضوع اعتیاد و مواد مخدر امروز سه‌شنبه(25 اردیبهشت) در دانشگاه خوارزمی برگزار شد   گفت: وضعیت اعتیاد در مناطق حاشیه‌ای شهرها به سبب شرایطی که دارد به نسبت سایر مناطق بالاتر است.

پازوکی افزود: براساس برنامه ششم توسعه پنج آسیب مهم اولویت‌دار در دستور کار قرار گرفته و بنا شده در پایان برنامه 25 درصد در این آسیب‌ها کاهش داشته باشیم.

وی ادامه داد: در راس این پنج آسیب اولویت‌دار اعتیاد قرار دارد و پس از آن طلاق، حاشیه‌نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی مطرح شده است.

این مسئول در خصوص وضعیت اعتیاد در دانشگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: طبق آمار رسمی 2.6 درصد از دانشجویان وزارت علوم و 1.6 درصد از دانشجویان وزارت بهداشت درگیر مواد مخدر هستند.

وی ادامه داد: این آمار اگرچه پایین است اما به دلیل اهمیت مساله با وجود کم بودن باز هم زیاد محسوب می‌شود باید برای آن اقدام شود.

پازوکی یکی از اقدامات لازم برای کنترل و رفع این آسیب را اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر عنوان و تصریح کرد: این وظیفه همه ماست چون اگر همسایه ما دچار آسیب شود قطعا خانواده ما هم در امان نخواهد بود به همین دلیل چند سالی است که در کشور به این موضوع وارد شده‌ایم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آسیب‌های اجتماعی در حال بلعیدن تمام بخش‌های جامعه است گفت: ممکن است وضعیت از این هم بدتر شود بنابراین وظیفه اجتماعی همه ماست که کمک کنیم حتی با یک قدم و یا کمکی فکری.

پازوکی نقش دانشجویان را در این موضوع پررنگ دانست و افزود: در خصوص پیشگیری از شیوع اعتیاد در مدارس نیز استان البرز به عنوان پایلوت انتخاب شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: