• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-9790-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ضرورت ایجاد مدیریت یکپارچه شهری

نماینده شورای عالی البرز در شوراهای کشور گفت: شهرداری‌ها باید با دستیابی به درآمد پایدار به سمت خودکفایی حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمد حسین محمد میرزا پیش از ظهر امروز سه‌شنبه 25 اردیبهشت در   اولین دوره آموزشی شوراهای اسلامی شهرها و بخش‌های استان البرز که در تالار شهیدان فلاح نژاد برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه علی رغم پیگیری‌های چندین ساله برای تصویب و اجرای قانون مدیریت یکپارچه شهری تلاش می‌شود ولی هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: امیدوارم اتفاقات خوبی در این حوزه در دوره پنجم شورای شهر بیفتد و شاهد ایجاد مدیریت یکپارچه شهری در کرج باشیم.

وی با اشاره به نقش شوراها در مسائل و امور مختلف توضیح داد: شوراها به جز مسائل سیاسی در دیگر حوزه‌های اجتماعیف فرهنگی و ... حق ورود و دخالت دارند به همین دلیل نباید جایگاه خود را دست کم بگیرند.

وی افزود: برای اینکه اعضای شوراهای شهر و روستا بتوانند به وظایف خود در زمینه‌های مختلف عمل کنند باید آموزش ببینند و دانش خود را به روز کنند.

این مسئول ابراز کرد: بدون شک آموزش نقش به سزایی در تقویت ساختار شوراها خواهد داشت و باعث می شود نمایندگان مردم تصمیمات بهتری در زمینه‌های مختلف اتخاذ کنند.

محمد میرزا در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به کاهش درآمدهای شهرداری افزود: شهرداری برای جلوگیری از کاهش هر ساله درآمدهای خود چاره‌ای جز حرکت در مسیر کسب درآمدهای پایدار ندارند.

نماینده شورای عالی البرز در شوراهای کشور گفت: بدون شک تکیه به عوارض و ماده 100 و ... نمی‌تواند پایگاه محکمی برای درآمدزایی شهرداری باشد و شهرداری‌ها باید برای درآمدزایی طرح‌های موثری اجرایی کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: