• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3891-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

البرز 2.4 درصد از برق کشور را مصرف می‌کند

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق البرز گفت: مردم مصرف بهینه برق را در زمام اوج مصرف فراموشش نکنند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، رامین فرج در نوزدهیمن سمینار سالانه مدیریت مصرف انرژِی الکتریکی ویژه صنایع البرزکه امروز سه‌شنبه 25 اردیبهشت برگزارشد، اظهار کرد: در حال حاضر 34 پست فوق توزیع و 349 فیدر20 کیلوولت در البرز وجود دارد که در مقایسه با جمعیت کافی نیست.

وی در ادامه با اشاره به تعداد مشترکان برق استان افزود: در حال حاضر یک میلیون و300 هزار مشترک در استان وجود دارد که 81 درصد این آنها مشترکان خانگی ، 11.4 درصد تجاری و مابقی سایر بخش‌ها هستند.

فرج همچنین به سهم استان در پیک سراسری برق اشاره کرد و افزود: سهم البرز در پیک سراسری برق کشور 2.4 درصد بوده و ظرفیت شبکه‌های بالادستی استان در مقایسه با کل کشور پایین است.

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق البرز گفت: البرز به خاطر تازه تاسیس بودن از لحاظ زیر ساخت‌های توزیع برق ضعیف است که باید با تامین اعتبار و ایجاد زیرساخت و امکانات لازم برق رسانی این مشکل برطرف شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اهمیت صرفه جویی و مصرف بهینه انرژی در فصل گرما گفت: اگربتوانیم مصرف برق را مدیریت کنیم سالانه مبالغ زیادی از طریق صرفه جویی در انرژی ذخیره می شود.

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق البرز گفت: امید است تابستان امسال مشترکان در زمان اوج مصرف ، برق را بهینه مصرف کنند تا تا فشار کمتری به شبکه‌های برق وارد شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: