• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2293-5
  • خبرنگار : 58007
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

برای نخستین بار پس از درگذشت مرحوم آقابزرگ؛

جلد سوم کتاب مبانی شیمی معدنی روانه بازار نشر شد

جلد سوم کتاب مبانی شیمی معدنی تألیف مرحوم پروفسور حسین آقابزرگ و تیم همکار وی پس از درگذشت ایشان از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز (خوارزمی) چاپ و منتشر شد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، این کتاب تألیف دکتر حسین آقابزرگ استاد دانشگاه خوارزمی، دکتر حمیدرضا آقابزرگ استاد پژوهشگاه صنعت نفت، دکتر مریم دقیقی اصلی استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی و دکتر شبنم ششمانی استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر ری است که در زمان حیات مرحوم حسین آقابزرگ تدوین شده و اکنون با تلاش سایر مؤلفان منتشر شده است. 

جلد سوم کتاب مبانی شیمی معدنی در حالی برای نخستین بار به چاپ رسیده است که جلدهای قبلی این کتاب به چاپ هشتم رسیده‌اند.

جلد سوم این کتاب شامل هفت فصل است که «واژه‌ها و نشانه‌گذاری‌های تقارن در گونه‌های شیمیایی»، «ماتريس‌ها، دترمينان‌ها و بردارها»، «نمايش‌ها و جدول‌هاي شناسايي»، «پیوندهای چند مرکزی»، «تشکیل پیوند در هیدریدهای بور و ترکیب‌های کلاستر»، «طیف‌های الکترونی و ارتعاشی» و «واکنش‌های آلی فلزی»، فصل‌های اول تا هفتم این کتاب را تشکیل می‌دهند.

این کتاب در 366 صفحه از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز به چاپ رسیده است و علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب میتوانند با شماره تلفن 02177503824 تماس حاصل نمایند. 

گفتنی است تاکنون کتاب‌های متعددی از مرحوم حسین آقابزرگ منتشر شده است که همگی جزء کتاب‌های تراز اول و مرجع رشته تخصصی شیمی محسوب می‌شود و از جمله می‌توان به شيمي معدني 1 (در 3 جلد)، کتاب‌های شيمي معدني 2 (در 2 جلد)، مقدمه‌اي بر شيمي معدني، تقارن در مولکول‌ها و بلورها، شيمي کورديناسيون و آناليز کانفورماسيوني، شيمي معدني پيشرفته (در 2 جلد) و مقدمه‌اي بر بلورشناسي اشاره کرد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: