• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4091-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مدیرکل کار البرز: خدشه‌ای به آمار ۵۳هزار اشتغال استان وارد نیست


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز در خصوص آمار سال گذشته که بر ایجاد ۵۳ هزار شغل در استان تاکید داشت گفت: این آمار کاملا درست بوده و خدشه‌ای به آن وارد نیست.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، اسماعیل خلیلی در دومین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز که امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت در استانداری برگزار شد گفت: جمعیت فعال در استان البرز به ۸۳۰ هزار نفر می‌رسد بنابراین برای یک درصد کاهش نرخ بیکاری به ایجاد هشت هزار و ۳۰۰ شغل نیاز داریم.

خلیلی با بیان اینکه تعهد اشتغال سال گذشته در ابتدا ۳۳ هزار شغل بود افزود: اما پس از فرمایش استاندار این رقم به ۴۵ هزار تعهد افزایش یافت و در نهایت با تلاش‌های انجام شده در نهایت ۵۳ هزار شغل در استان ایجاد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اما در حالی که باید شاهد تشویق این فعالیت‌ها باشیم به جای قدردانی ذهن مردم را مشغول می‌کنند که این آمار از کجا آمده است.

این مسئول ادامه داد: ما دیده‌ایم که آدم‌ها را به خاطر کم کاری مواخذه کنند اما ندیده‌ایم کسی را به خاطر کار کردن مواخذه کنند بنابراین رسانه‌ها نباید این آمار را خدشه‌دار کنند.

وی تصریح کرد: ما در سال گذشته بالغ بر ۲۳ هزار شغل رسمی ثبت شده سامانه تامین اجتماعی داشتیم.

خلیلی افزود: علاوه بر این با توجه به اینکه ۵۴ درصد از اشتغال استان در بخش خدمات بوده و غیر رسمی است بنابراین این ۵۳ هزار شغل ایجاد شده، کاملا درست است و خدشه‌ای به آن وارد نیست.

وی در پایان از وجود پنج هزار بیکار در روستاهای استان خبر داد  و گفت: ۱۵۷ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی اختصاص داده شده و تاکنون ۴۵۴ طرح ثبت نام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: