• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-892-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

نخبگان افغان برای همدلی بیشتر بین ایران و افغانستان گام بردارند

استاندار البرز گفت: البرز جز دو استان برتر کشور در فناوری و پژوهش قرار دارد و از نخبگان تبعه افغان که در دامان خود پرورش می‌دهد انتظار دارد که برای آبادانی کشور خود و ایجاد وحدت و همدلی بیشتر بین دو کشور گام بردارند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، محمدعلی نجفی در چهارمین همایش کشوری نخبگان پناهنده، نخبه پروری و رسالت ایشان در توسعه افغانستان که امروز چهارشنبه 26 اردیبهشت در سالن همایش‌های میلاد کرج برگزار شد، اظهار کرد: ایران طی چهاردهه گذشته حمایت زیادی از اتباع و مهاجران داشته است.

وی ادامه داد: کمک   و خدمات‌رسانی به اتباع خارجی در راستای انجام تکالیف شرع، فرموده مقام معظم رهبری و جهت گیری کلی نظام صورت می‌گیرد.

نجفی توضیح داد: ایران در سازمان‌های بین المللی همواره نقش حمایتی از اتباع خارجی و پناهندگان داشته و تاثیر این حمایت‌ها در بحث‌های بین المللی بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی با اشاره به اینکه ایران همواره خود را خادم پناهندگان دانسته و در جهت کمک به افغانستان با جدیت حضور داشته افزود: البرز، استان علم و فناوری و نخبگان است و تلاش ویژه‌ای در این بخش دارد.

استاندار البرز اضافه کرد: البرز جز دو استان برتر کشور در فناوری و پژوهش قرار دارد و از نخبگان تبعه افغان که در دامان خود پرورش می‌دهد انتظار دارد که برای آبادانی کشور خود و ایجاد وحدت و همدلی بیشتر بین دو کشور گام بردارند.

وی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع‌ها بخصوص پناهندگان مورد تاکید است گفت: سرکشی مدیران به خانواده‌های اتباع خارجی، بخصوص شهدا ضرورت دارد و ایجاد بسترهایی برای درمان و اشتغال این افراد باید بصورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: