• شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-11290-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

سن اعتیاد در البرز رو به کاهش است

طبق آمارهای اعلام شده از سوی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر البرز می‌توان تخمین زد که بین دو هزار تا 2200 دانشجوی معتاد مشغول تحصیل در دانشگاه‌های استان باشند.

مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز گفت: استان البرز با کلکسیونی از اقوام مختلف به عنوان ایران کوچک شناخته می‌شود بنابراین هر آماری که در خصوص آسیب‌های اجتماعی کشور منتشر می‌شود برای استان البرز نیز صدق می‌کند.

پازوکی در خصوص آمار دانشجویان درگیر اعتیاد در استان افزود: می‌توان گفت که 2.6 درصد از دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم و 1.6 درصد از دانشجویان وزارت بهداشت در استان درگیر اعتیاد هستند.

وی در پاسخ به اینکه سن اعتیاد در استان البرز چند سال است ضمن خودداری از اعلام سن رسمی خاطرنشان کرد: سن اعتیاد در استان البرز رو به کاهش است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر البرز تصریح کرد: با توجه به اهمیت مسائل اجتماعی و لزوم مشارکت مردم در حل این مسائل، 57 سازمان مردم نهاد در البرز مجوز فعالیت در حوزه آسیب‌های اجتماعی را دریافت کرده‌اند.

گفتنی است در خصوص تعداد دانشجویان معتاد در استان البرز با توجه به درصد اعلام شده می‌توان تخمین زد که بین دو هزار تا 2200 دانشجوی معتاد مشغول تحصیل در دانشگاه‌های استان باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: