• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1091-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

چهار هزار فرصت شغلی برای محرومان البرزی ایجاد می‌شود

مدیرکل کمیته امداد البرز گفت: چهار هزار فرصت شغلی از طریق اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و مراکز کاریابی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان و نیازمندان جویای کار ایجاد می‌شود.

محمد محمدی فرد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، با اشاره به لزوم ترغیب مددجویان و نیازمندان به حرکت در مسیر اشتغال و کسب استقلال اقتصادی اظهار کرد: طی سال   ۹۶   از طریق بانک‌های عامل و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت رقمی معادل   ۴۳   میلیارد تومان به عنوان تسهیلات قرض‌الحسنه بلندمدت برای اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان جویای کار پرداخت شده است.

وی توانمندسازی جامعه هدف به منظور خروج از چرخه حمایتی این نهاد را مهم‌ترین آرمان کمیته امداد برشمرد و افزود: چهار هزار فرصت شغلی از طریق اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و مراکز کاریابی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان البرز و نیازمندان جویای کار ایجاد می‌شود.

محمدی فرد بابیان اینکه در سال گذشته حدود هزار فرصت شغلی ایجادشده برای مددجویان از طریق کاریابی‌ها انجام‌شده است افزود: در مجموع طی سال   ۹۶   بیش از سه هزار و   ۷۰۰   فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت و نیازمندان جویای کار فرصت شغلی فراهم شد.

مدیرکل کمیته امداد البرز ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان را به عنوان پیش‌نیاز اشتغال در زمره محورهای اصلی حوزه توانمندسازی برشمرد و اعلام کرد: طی سال گذشته حدود   ۱۱ هزار مددجوی فاقد مهارت در دوره‌های آموزشی مراکز معتبر و مورد تأیید سازمان فنی و حرفه‌ای شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان اشتغال کمیته امداد البرز برای اطمینان از پایداری و دوام مشاغل ایجادشده از سوی مجریان طرح‌های خودکفایی به‌طور مستمر بر مراحل اجرای طرح نظارت می‌کنند گفت: تسهیلات اشتغال این نهاد تا سقف سی میلیون تومان و با تنوع حدود یکصد شغل قابل پرداخت است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: