• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1291-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تولید 2 هزار تن ماهی پرورشی در استان البرز

مدیر شیلات و آبزی پروری سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: : اگر در منابع آبی کشاورزی به خصوص استخرهای موجود اراضی کشاورزی بتوان فعالیت آبزی پروری را توسعه داد، علاوه بر ایجاد اشتغال و تولید در نواحی روستایی و ارتقاء بهره وری آب، غذای سالم مورد نیاز جامعه به خصوص جامعه روستایی تامین شده و در افزایش امنیت غذایی استان تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت .

به گزارش ایسنا منطقه البرز،  لاله ضیائیان گفت: توسعه آبزی پروری در استان به ویژه پرورش ماهی می‌تواند نقش بسزایی در افزایش امنیت غذایی ، اشتغال و درآمد خانوارها، ارزآوری، استفاده بهینه منابع آبی و ارتقاء بهره وری آب داشته باشد.

ضیائیان افزود: در استان البرز ظرفیت‌های نهفته‌ای برای فعالیت‌های شیلاتی و ایجاد اشتغال‌ پایدار در این بخش وجود دارد که سرمایه گذاران می‌توانند با استفاده از وجود جوانان منطقه، گام‌های نویی در عرصه تولید و صادرات محصولات شیلاتی بردارند.

وی اظهار داشت : از فرصت‌های آبزی پروری استان می‌توان به پرورش انواع آبزیان از جمله پرورش انواع ماهیان گرمابی، پرورش ماهیان سردآبی، پرورش ماهیان زینتی ، پرورش گیاهان آبزی   و پرورش زالو و... اشاره کردکه در بسیاری از موارد می‌توان با استفاده از پتانسیل‌های موجود و حداقل میزان سرمایه‌گذاری، نسبت به انجام فعالیت تولیدی و اقتصادی در حوزه آبزی پروری اقدام نمود.

وی عنوان کرد : در راستای بهره‌برداری بهینه از منابع آبی ، در طول سال 96 حدود دو هزار تن انواع ماهی پرورشی و حدود 12 میلیون قطعه ماهی زینتی در استان تولید شده که موجب اشتغال زایی حدود 955 نفر به صورت مستقیم گردیده است.

ضیائیان یادآور شد : اگر در منابع آبی کشاورزی به خصوص استخرهای موجود اراضی کشاورزی بتوان فعالیت آبزی پروری را توسعه داد، علاوه بر ایجاد اشتغال و تولید در نواحی روستایی و ارتقاء بهره وری آب ، غذای سالم مورد نیاز جامعه به خصوص جامعه روستایی تامین شده و در افزایش امنیت غذایی استان تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: