• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1991-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

پیش‌بینی برداشت 54 هزارتن گندم در استان البرز/خرید تضمینی 1300 تومان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: برداشت گندم، جو و کلزا در استان البرز از 15 خرداد آغاز و تا اواخر تیرماه ادامه خواهد داشت.

سید مجید موسوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز گفت: سال زراعی جاری 10 هزار و 148 هکتار گندم، چهار هزار و 985 هکتار جو و 705 هکتار کلزا در استان البرز کشت شده است.

موسوی افزود: با این میزان کشت پیش‌بینی می‌شود میزان برداشت گندم استان به 54 هزار تن، جو به 24 هزار تن و کلزا به هزار و 974 تن برسد.

وی در خصوص  زمان برداشت این محصولات نیز گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی پیش بینی می‌شود برداشت از 15 خرداد در مناطق جنوبی استان آغاز و تا اواخر تیر ماه ادامه داشته باشد.

موسوی ضمن تاکید بر برنامه‌ریزی مناسب و هماهنگی در موضوعات برداشت، حمل، خرید و پرداخت وجه محصول خریداری شده بیان کرد : شش دستگاه کمباین بومی و و حدود80 دستگاه کمباین مهاجر در برداشت محصولات استان فعال خواهند بود، همچنین 11 اکیپ شبکه ناظر بر برداشت محصولات در این مدت نظارت خواهند نمود.

وی تعداد مراکز خرید کندم را پنج مرکز ، جو دو مرکز و کلزا را یک مرکز درسطح استان اعلام و عنوان کرد: قیمت تضمینی محصول گندم در سال جاری 13 هزار ریال ، جو 10 هزار و 300 ریال و کلزا 28 هزار و 665 ریال مشخص شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: