• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1394-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

بودجه وزارت ارشاد محدود است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : بدون شک برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی البرز اعتبارات دولتی کافی نیست و در این زمینه بخش خصوصی نیز باید وارد شود.  

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، سید عباس صالحی عصر امروز پنجشنبه دهم خرداد در نشستی صمیمی با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و اشتهارد که در فرهنگسرای امام علی (ع) شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد، اظهار کرد: البرز شخصیت‌های فرهنگی و هنری زیادی را در خود جای داه که همگی آنها افتخارات این سرزمین هستند.

وی ادامه داد: بدون شک شخصیت‌های هر منطقه جزئی از هویت‌های آن به شمار می‌آیند و فعالیت آنها باعث استحکام شالوده فرهنگی آن منطقه می‌شود.

وی با تاکید بر تلاش برای معرفی شخصیت‌های فرهنگی هر منطقه به مردم توضیح داد: مسئولان باید برای معرفی شخصیت‌های فرهنگی و هنری به عموم مردم تلاش کنند چون از این طریق ازایجاد گسست فرهنگی در کشور جلوگیری می‌شود.

این مسئول ابراز کرد: بدیهی است اگر مردم به ویژه نسل جوان شخصیت‌های فرهنگی و هنری این سرزمین را بشناسند به فرهنگ غنی خود واقف شده و این این طریق دست دشمن برای آسیب‌های فرهنگی کوتاه می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه باید امکانات فرهنگی در تمامی مناطق به صورت عادلانه    توزیع شود ابراز کرد: تمام تلاش دولت تدبیر و امید بر محوریت عدالت فرهنگی است و طی چند سال اخیر اقدامات خاصی در این حوزه انجام شده است.

وزیر ارشاد ابراز کرد: نباید فکر کنیم تنها تهران هنرمندان برجسته‌ای دارد و بر این اساس تمام امکانات را در این استان متمرکر کنیم چراکه در سایر استان‌های کشور هنرمندانی فعالیت می‌کنند که رقابت تنگاتنگی با هنرمندان پایتخت نشین دارند و در هنر خود حرف‌های جدی برای گفتن دارند.

وی ابراز کرد: از یکی از اقدامات مهم انقلاب اسلامی مرکزگریزی است و باید این موضوع را محوریت فعالیت‌های خود قرار داده و برای دسترسی آسان همه هنرمندان با امکانات مطلوب تلاش کنیم.

این مسئول توضیح داد: درگذشته هر اقدام فرهنگی با محوریت تهران و استان‌های هم‌جوار با پایتخت انجام می‌شد اما این نگاه طی چند سال اخیر اصلاح شده و تغییر کرده است و باعث شده هنرمندان دیگر استان‌ها هم فضایی برای ارائه هنر متعالی خود پیدا کنند.

صالحی در ادامه با اشاره به محدودیت اعتباری وزرات ارشاد افزود: هرچند بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محدود است اما باید این اعتبار به صورت عادلانه بین استان‌ها توزیع شود.

این مسئول ابراز کرد: خوشبختانه در دولت دوازدهم بودجه استان‌ها از 40 درصد مجموع اعتبار وزارت ارشاد به 60 درصد افزایش یافته که این جای امیدواری دارد و تزریق این پول می‌تواند باعث توسعه فرهنگ و هنر در کل کشور شود.

صالحی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورتوسعه زیرساخت‌های فرهنگی در البرز اشاره کرد و گفت: باید امکان دسترسی عموم مردم با امکانات فرهنگی در این استان فراهم شود تا مردم بدون دغدغه بتوانند اوقات فراغت خود را در مکان‌های هنری و فرهنگی بگذرانند.

وی توضیح داد: بدون شک برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی البرز اعتبارات دولتی کافی نیست و دراین خصوص بخش خصوصی نیز باید وارد شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این باید از ظرفیت‌های خیرین در ایجاد امکانات فرهنگی و هنری در مناطق مختلف کشور به ویژه استان البرز استفاده کرد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: