• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1694-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

هنر می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشد

وزیر ارشاد با بیان اینکه البرز می‌توان به عنوان نگین فرهنگ و هنر کشور مطرح شود، ابراز کرد: البرز می‌تواند به عنوان استان پیشران در حوزه فرهنگ ادب نشر و... کشور بدرخشد و جایگاه شایسته‌ای در این بخش کسب کند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، سید عباس صالحی در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر کرج و فردیس که امروز پنجشنبه دهم خرداد در سالن سیروس صابر اداره کل ارشاد البرز برگزار شد، اظهار کرد: مسئولان باید گوش شنوای هنرمندان باشند و برای حل مشکلات آنها گام بردارند.

وی ادامه داد: البرز و به ویژه کرج در حوزه‌های فرهنگی و هنری ظرفیت‌های زیادی دارد.

وی افزود: این استان میزبان شخصیت‌های هنری و فرهنگی برجسته‌ای است و این نوید بخش اتفاق‌های خوبی برای این استان است.

صالحی در ادامه با اشاره به افتتاح چند سالن سینما طی یک سال و نیم آینده ابراز کرد: طی یک سال و نیم آینده بیش از ۲۰ سالن سینما به البرز اضافه می‌شود.

وی با تاکید بر حمایت بخش خصوصی برای ارتقای زیرساخت‌های بخش فرهنگ و هنر گفت:  بخش دولتی با کمک بخش خصوصی باید فرصت‌های وسیع سرمایه‌گذاری در البرز را فراهم کند.

صالحی ابراز کرد: برای ارتقای زیرساخت‌های حوزه فرهنگ و هنر البرز حتما نباید به باریکه جوی اعتباری دولت دل ببندیم چون کرج شهرستانی سرمایه‌پذیری است.

صالحی با بیان اینکه حوزه فرهنگ و هنر باید نقش به سزایی در اشتغالزایی داشته باشد، گفت: اگر دنبال شغل‌های سریع الوصول هستیم باید به حوزه فرهنگ و هنر توجه کنیم.

وی اظهار کرد: توجه به مشاغل حوزه فرهنگ و هنر که سرمایه نسبتا کمی می‌خواهند می‌تواند به رفع مشکل اشتغال این استان کمک کنند.

وزیر ارشاد توضیح داد: در کارگروه اشتغال استان باید به حوزه فرهنگ و هنر توجه شود .

وی با اشاره به تاثیر برنامه‌های فرهنگی و هنری در کاهش آسیب‌های اجتماعی ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی مثل طلاق ، حاشیه نشینی و... می‌تواند با فعالیت اصحاب فرهنگ و هنر کاهش یابد.

این مسئول با اشاره به نقش رسانه‌ها در ایجاد نشاط اجتماعی توضیح داد: اصحاب فرهنگ و هنر می‌توانند نشاط و امید اجتماعی را بالا ببرند.

وزیر ارشاد با بیان اینکه البرز می‌توان به عنوان نگین فرهنگ و هنر کشور مطرح شود، ابراز کرد: البرز می‌تواند به عنوان استان پیشران در حوزه فرهنگ ادب نشر و... کشور بدرخشد و جایگاه شایسته‌ای در این بخش کسب کند.

وی در پایان گفت: باید تعداد نشست‌های صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر را افزایش دهیم تا فعالان این عرصه با فراغ بال دغدغه های خود را مطرح کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: