• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6190-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

چاره‌ای جز بازچرخانی آب نداریم

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با تاکید بر لزوم استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز گفت: تاکنون یک تصفیه‌خانه محلی در کرج راه‌اندازی شده و چند واحد دیگر نیز در حال راه‌اندازی و مکان‌یابی است.

فردین حکیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز با اشاره به محدودیت منابع آب در استان گفت: از سوی دیگر با توجه به اهمیت فضای سبز، استفاده از پساب و بازچرخانی آب برای آبیاری فضای سبز مورد تاکید قرار می‌گیرد.

حکیمی ادامه داد: وقتی که فاضلاب تصفیه شود می‌توان پساب تصفیه شده را به آب‌های سطحی اضافه کرد و یا برای تقویت منابع زیرزمینی، به چاه‌های جذبی ریخت، اما یکی از مهمترین استفاده‌های این آب در بخش کشاورزی و فضای سبز است.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از پساب در فضای سبز، بهتر می‌توان به توسعه فضای سبز پرداخت که این نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی هوا خواهد داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز با بیان اینکه استفاده از پساب در کشاورزی و فضای سبز، برداشت از منابع زیرزمینی را نیز کاهش می‌دهد افزود: در حال حاضر یک واحد تصفیه‌خانه محلی در کرج راه‌اندازی شده است.

وی در پایان اعلام کرد: چند واحد نیز در حال راه‌اندازی و چند واحد دیگر هم در حال مکان‌یابی برای احداث است که با نهایی شدن آن کمک زیادی به توسعه فضای سبز کرج، کاهش مصرف آب و همچنین کاهش آلودگی هوا خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: