• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2192-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

امام جمعه کرج:

بازگشت فعالیت‌های هسته‌ای بازگشت غرور تضعیف شده ملی را به دنبال داشت

امام جمعه کرج ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: چهل سال از انقلاب می‌گذرد و مردم ما و نسل‌های بعد با همان انگیزه‌های اول انقلاب در صحنه حاضرند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نماز جمعه  هجدهم خرداد کرج به اهمیت روز پس از شب قدر اشاره کرد و گفت: این روز هم مثل شب قدر، قدر دارد و نباید نسبت به  آن بی توجه بود.

حسینی همدانی در ادامه با بیان اینکه امروز  روزی است که از امام راحل (ره) به یادگار مانده است افزود: این روز برای دفاع از مظلومیت‌های فلسطین نامگذاری شد و با جهانی شدن باعث شده تا قدس امروز در صدر مسائل عالم اسلام قرار بگیرد.

وی از قیام این روزهای مردم فلسطین گفت و تصریح کرد: مردم فلسطین حرکت هوشمندانه و جدید انتفاضه مانندی را برای بازگشت به سرزمین‌های خود شروع کردند و به این وسیله، روحیه جدید ضد صهیونیستی به وجود آوردند.

امام جمعه کرج افزود: اگرچه این حرکت توسط رژیم صهیونسیتی به خاک و خون کشیده شده اما نوید بخش آزادی است و آثار فراوانی دارد.

حسینی همدانی با بیان اینکه رژیم صهیونسیتی به شدت به خاطر از بین رفتن داعش تضعیف شده است گفت: داعش برای از بین بردن خط مقاومت و انحراف بیداری اسلامی و جلوگیری از موج آن و ایجاد شکاف در جهان اسلام و از بین بردن وجهه اسلام به وجود آمد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: این دیو خونخوار با تدابیر ایران و هوشمندی محور مقاومت و جهاد مردم منطقه از بین رفت.

وی ادامه داد: حال فشارهای جدی که مردم غزه برای شکستن محاصره به کار می‌برند بسیار راهبردی است؛ این حرکت با اینکه غیر نظامی است ولی اسرائیل با گلوله سعی می‌کند  آن را سرکوب کند.

امام جمعه کرج انتقال سفارت آمریکا به قدس را اقدامی برای نهایی‌سازی اشغال فلسطین دانست و گفت: آنان قصد دارند با این حرکت  بفهمانند که جامعه جهانی  پایتخت بودن قدس را پذیرفته تا کشورها پایتخت‌های خود را به قدس منتقل کنند اما تاکنون برای آنها نتیجه‌ای جز آبروریزی نداشته و کسی حاضر به انتقال سفارت نشده و این به معنی شکست سیاست‌های اسرائیل و آمریکا در منطقه است.

وی ادامه داد: در این شرایط اگرچه برخی کشورهای منطقه در حال عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی هستند اما در واقع این رژیم رو به اضمحلال است و به زودی شاهد محو کامل آن ازصحنه روزگار خواهیم بود.

حسینی همدانی آزادی فلسطین را یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی عنوان و اعلام کرد: مبارزه با اسرائیل و هر کشور ظالمی که علیه اسلام است از آرمان‌های انقلاب است.

وی با بیان اینکه قصد استعمارگران از تاسیس اسرائیل مبارزه با اسلام بود تصریح کرد: صدای به شماره افتادن نفس‌های آنها به خوبی به گوش می‌رسد و به زودی خواهیم شنید که اعلام می‌شود قدس اولین قبله مسلمانان جهان از دست اشغالگران آزاد شد.

امام جمعه کرج ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: چهل سال از انقلاب می‌گذرد و مردم ما و نسل‌های بعد با همان انگیزه‌های اول انقلاب در صحنه حاضرند.

وی ادامه داد: جمعیتی که امسال در راهپیمایی شرکت کرد یک پیام روشن دارد و آن این است که سیاست‌های برتری جویانه اسرائیل همه خنثی شده و مرگ اسرائیل نزدیک است.

حسینی همدانی در ادامه به دستور رهبری برای برگشت فعالیت‌های هسته‌ای اشاره و خاطرنشان کرد: این دستور بازگشت غرور ملی را  که مدتی است تضعیف شده به دنبال داشت و به داخلی‌های واداده این پیام را داد که ما به هر قیمتی خواستار حفظ برجام نیستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: