• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2292-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

/حمایت از فلسطین؛ آبرو برای ایران/

من قدسی‌ام؛ از شش ماهگی تا همین امروز

خونِ تمام ایرانی‌ها از بدو تولد ناخودآگاه آغشته می‌شود؛ آغشته به حسین (ع)، آغشته به دفاع و آمیخته به ایستادگی.

من از یک سالگی شاید هم از شش ماهگی طرفدار بودم؛ آن روزها را به خاطر ندارم، اما حتم دارم در آغوشِ مادرم و یا با پایِ پدرم برای «حمایت» و«همدردی» گام بر داشته‌ام؛ تا این که قدس به قدس بزرگتر شدم و آهسته آهسته راه رفتن را آموختم؛ فکر می‌کنم همه ما ایرانی‌ها در این زمینه شبیه به هم باشیم، شاید هم چنین بوده‌ایم، از چند ماهگی تا همین امروز.

شاید بهتر باشد بگوییم خونِ تمام ایرانی‌ها از بدو تولد ناخودآگاه آغشته می‌شود؛ آغشته به حسین (ع)، آغشته به دفاع و آمیخته به ایستادگی.

 فارغ از هررنگ و دسته‌ای، فارغ از اصولگرایی واصلاح طلبی، پایِ دفاع که میان باشد؛ پای نظام و سرزمین و ناموس و ایستادگی که به میان آید، مردِ میدان می‌شویم؛ ما قبل‌ترها در هشت سال دفاعِ مقدس اینها را نه در حرف بلکه در عمل نشان دادیم؛ نشان دادیم هر چقدر ناجوانمردانه‌تر ما متحدتر، و هر چه متحدتر ما مستحکم تر از قبل می‌شویم.

و حالا سال‌هاست که در مقیاسی دیگر فریاد می‌زنیم و سال‌هاست که در ابعاد وسیع‌تر نشان داده‌ایم که در دنیای «زور» و «موشک» و در دنیای له کردنِ مظلوم، حامی که نَه، چیزی فراتر از آن، شاید خودِ مظلوم، شاید خودِ فلسطین.

سال‌هاست که از کرج، از سیستان و زاهدان، از تبریز و اردبیل، از همدان و قزوین، از شمال و جنوب و از شرق و غرب دست‌های ریز و درشت‌مان را مشت می‌کنیم و سنگ‌های ریز و درشتِ حمایت را برای رنگ باختنِ تجاوز و نامردی، برای رنگ باختن زور و تزویر و برای رنگ باختن پلیدی‌ها کیلومترها آن طرف‌تر پرتاب می‌کنیم.

و حالا که کمی بزرگتر شده‌ایم باز خونِمان همان خون است، آغشته به حسین (ع)، آغشته به دفاع و آمیخته به ایستادگی، می‌دانیم مشکلات داخلی کم نیست، می‌دانیم فقر و بیکاری و تبعیض و محرومیت کم نداریم و می‌دانیم و می‌دانیم؛ اما در همه این سال‌ها نشان داده‌ایم که ما با همه فشارها مردِ گذشتیم، مرد عبور از خواسته‌هایمان و مردِ حمایت از مظلوم و ایستادگی مقابل ظالم.

و من همچنان بعد از همه این سال‌ها حامی باقی مانده‌ام، از شش ماهگی تا همین امروز، قدس نود و هفت، و تصور می‌کنم تا عمر دارم حامی باقی بمانم؛ البته با فکری بازتر، با دست‌هایی گره کرده‌تر و با هدف‌هایی دقیق‌تر، تا طبق فرمایش مقام معظم رهبری، به زودی شاهد رخت بر بستن ظلم و برپایی نماز جماعت در قدسِ شریف باشیم.

یادداشت از مصطفی فراغت، خبرنگار ایسنا منطقه البرز


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: