• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2291-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مدیرکل میراث فرهنگی در روز صنایع دستی خبر داد:

اشتغال 5 هزار البرزی در 70 رشته صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز گفت: در تمام شهرهای استان باید بازارچه دائمی صنایع دستی راه اندازی شود.

فخرالدین صابری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در استان از مجموع 350 رشته مصوب صنایع دستی ۷۰ رشته فعال است.

وی ادامه داد: البته با توجه به امکانات و زیرساخت‌های استان امکان رساندن ظرفیت رشته‌های فعال صنایع دستی به 200    رشته وجود دارد.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از هنرمندان صنایع دستی استان توضیح داد: اداره کل میراث فرهنگی استان در حمایت از هنرمندان به موضوع بیمه آنها و ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی به صورت ویژه توجه دارد.

وی توضیح داد: بدون شک برای رونق اقتصاد صنایع دستی البرز ایجاد یک بازارچه دائمی صنایع دستی در تمامی شهرهای استان ضروری به نظر می‌رسد.

وی همچنین افزود: در حال حاضر با همکاری شهرداری و شورای اسلامی مشکین دشت و حمایت‌های فرماندار شهرستان فردیس یک بازارچه دائمی صنایع دستی در شهر مشکین دشت با ۳۷ غرفه فعال دایر شده است.

این مسئول توضیح داد: از مجموع ۳۷ غرفه فعال در این بازارچه تعدادی از غرفه‌ها به صورت آموزشگاه صنایع دستی نیز فعالیت دارند.

وی ادامه داد: هدف ما ایجاد بازارچه‌های دائمی صنایع دستی در کلیه شهرهای استان است تا هنرمندان بتوانند در جایی مناسب کالاهای تولید شده را عرضه کنند و مردم هم بدانند که در جای خاصی این‌گونه محصولات با قیمت مناسب و اصالت کافی عرضه می‌شود.

حجت الاسلام صابری اضافه کرد: در البرز هنرمندان رشته‌هایی چون گروه چوب، سنگ، شیشه، بافت‌های سنتی، چرم و ... حرف‌های جدی ای برای گفتن دارند و با توجه به اینکه استان قومیت‌های زیادی را در خود جای داده این ظرفیت را داریم که جایگاه خود را در زمینه تولید صنایع دستی استان‌های مختلف بالا ببریم.

این مسئول افزود: در حال حاضر حدود پنج هزار نفر در البرز در حوزه صنایع‌دستی شاغل هستند که ظرفیت اشتغال این حوزه به مراتب از این رقم بیشتر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: