• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-10090-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

همکاری وزارت دفاع با منابع طبیعی برای مهار آتش در مراتع کشور

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز از قرارداد منابع طبیعی با وزارت دفاع برای استفاده از هلی‌کوپتر به منظور مهار آتش در مراتع مناطق صعب‌العبور خبر داد.

حامد فرضی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز،  در خصوص تهدیدهای ناشی از گرم شدن هوا و آتش‌سوزی در مراتع استان گفت: فعلاً  از این نظر وضعیت خوب است و خطری مراتع استان را تهدید نمی‌کند اما از نیمه مرداد تا آخر مهر این خطر مراتع را تهدید می‌کند.

فرضی با بیان اینکه سال گذشته آتش‌سوزی در مراتع البرز به نسبت سال 95 حدود 90 درصد کاهش داشت تصریح کرد: این موفقیت با اقدماتی چون آموزش به مردم، اطلاع‌رسانی، توزیع بروشور و مهمتر از همه تامین لوازم اطفا حریق و توزیع آن در بین ساکنین مناطقی که بیشترین خطر آتش‌سوزی در آن وجود دارد به دست آمد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز خاطرنشان کرد: مراتع طالقان و جاده چالوس در معرض بیشترین تهدید آتش‌سوزی قرار دارند.

وی با اشاره به نقش عامل انسانی در 99 درصد از آتش‌سوزی‌های مراتع ادامه داد: امسال نیز برای کاهش آتش‌سوزی به خصوص با توجه به عامل انسانی رویه سال گذشته در پیش گرفته شده و علاوه بر این، با محیط زیست، فرمانداری و جهاد کشاورزی نیز هماهنگی‌هایی صورت گرفته است.

فرضی در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر همه اینها، منابع طبیعی برای مهار آتش در مراتعی که در مناطق صعب‌العبور قرار دارد با وزارت دفاع یک قراداد امضا کرده تا بتوان از امکانات این وزارت به خصوص هلی‌کوپتر استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: