• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2791-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

وضعیت صادرات البرز چطور است؟

رییس اتاق بازرگانی البرز گفت: البرز به طور متوسط هر سال بین 300  تا 400 میلیون دلار صادرات دارد.

رحیم بنا مولایی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: صادرات کالا و محصولات مختلف امروز به عنوان یکی از مهمترین راه‌های دست‌یابی به توسعه اقتصادی مطرح است.

 وی ادامه داد: با نگاهی به وضعیت غول‌های اقتصادی دنیا می‌توان دریافت که این کشورها بیش از اینکه به واردات تکیه کنند به دنبال باز کردن جایی برای کوچکترین محصولات خود در بازارهای جهانی هستند.

 وی افزود: بدون شک با رونق صادرات شاهد افزایش ارزآوری و افزایش سرمایه درگردش تولیدکنندگان هستیم که این امر نتیجه‌ای جز تلاش برای تولید کالای با کیفیت ندارد.

وی توضیح داد: با توجه به شرایط امروز کشور لزوم تغییر در سیاست‌های وارداتی بیش از پیش احساس می‌شود چون واردات کالا نتیجه‌ای جز انزوای تولیدکنندگان، وابستگی بیشتر و خروج سرمایه ندارد.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ظرفیت های البرز در بحث صادرات اشاره کرد و گفت: سالانه بین 300  تا 400 میلیون دلار کالا و محصولات مختلف از البرز صادر می‌شود.

بنا مولایی ابراز کرد: بدون شک ظرفیت صادراتی البرز بیش از این رقم است و برای به فعلیت رساندن این ظرفیت باید هم دولت و هم بخش خصوصی تعامل و همسویی بیشتری داشته باشند.

رییس اتاق بازرگانی البرز گفت: باید با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از نظر کارشناسان و متخصصان اقدامات لازم برای رفع موانع توسعه صادرات استان صورت بگیرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: