• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-10590-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری البرز:

332 هزار نفر در 11 شهر البرز با تنش آبی روبرو هستند

مدیرعامل شرکت آبفای شهری البرز گفت: به منظور مقابله با کم آبی و پاسخ به نیازهای آبی استان البرز درسال 97 برنامه‌های متعددی درمحورهای «مدیریت تقاضا و مصرف»، «افزایش تولید و تامین آب» و «فرهنگ‌سازی برای مصرف بهینه آب» از ابتدای سال 97 آغاز شده است.

غلامرضا رضایی‌فر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز گفت: امسال در استان براساس برآوردها و پیش‌بینی‌ها، با کمبود آبی معادل هزار و 100 لیتر در ثانیه که جمعیتی معادل 332 هزار نفر را تحت تاثیر قرار می دهد روبرو خواهیم بود.

 رضایی‌فر افزود: این جمعیت در 11 شهر استان که از تخصیص منابع سطحی محرومند پراکنده و به نوعی با تنش آبی روبرو هستند.

وی به برنامه‌ها و راهکارهای آبفا برای مقابله با شرایط کم آبی ذکر شده اشاره کرد وگفت: در محور مدیریت تقاضا و مصرف برنامه و اقداماتی برای اجرا درنظر گرفته شده که شامل شناسایی انشعاب‌های پرمصرف و ارائه راهکارهای لازم برای اعمال مدیریت وکاهش مصرف، شناسایی و قطع چهار هزار انشعاب غیرمجاز، اصلاح و بازسازی 65 کیلومتر شبکه توزیع، توزیع و نصب هزار و 600  وسیله کاهنده آب مصرفی مشترکان، متعادل سازی فشار شبکه توزیع، تعویض بیش از 30 هزار کنتور خراب و فرسوده ، جداسازی 322 مورد آب فضای سبز از آب شرب شهری، نشت‌یابی و رفع نشت 321 کیلومتر شبکه توزیع و خطوط انتقال آب و... بوده است.

رضایی فر ادامه داد: محور دیگر در نظر گرفته شده برای مقابله با شرایط کم آبی به افزایش تولید و تاسیسات آب مربوط است که اقدامات مدنظر در این محور شامل حفر و تجهیز 16 حلقه چاه، بهسازی و جابجایی 74 حلقه چاه قدیمی، افزایش 750 لیتر درثانیه ظرفیت تصفیه خانه‌های آب، احداث و راه‌اندازی دو ایستگاه پمپاژ، احداث و ایجاد 43 هزار متر مکعب حجم جدید مخازن ذخیره آب و احداث و توسعه 22 کیلومتر خطوط انتقال آب می‌شود.

مدیرعامل آبفای شهری البرز سومین محور مدنظر برای مقابله با شرایط کم آبی درسال 97 را فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه آب برشمرد و بیان کرد: آموزش رودرو و مستقیم به مردم در مدارس، مساجد و مراکز فرهنگی، چاپ و توزیع انواع بروشور و پوستر و اقلام آموزشی برای شهروندان و انجام تبلیغات رادیویی و تلویزونی از طریق نمایش و پخش کلیپ‌های آموزشی، تیزر، انیمیشن از جمله اقدامات مورد نظر در این محور است.

وی  در پایان مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای انجام فعالیت‌های ذکر شده را 920 میلیارد ریال اعلام کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: